čt 14.1.2021
A-tým

Příslib do budoucna: Lukáš Cienciala

Baník do svých řad přivedl další nové jméno. Je jím talentovaný devatenáctiletý záložník Lukáš Cienciala, který na Bazaly dnes přestoupil z druholigového Třince. Český mládežnický reprezentant s klubem podepsal smlouvu do 30. června 2024.

Hráč české reprezentační devatenáctky, v níž ho vedl i současný trenér Baníku Luboš Kozel, byl i v hledáčku dalších tuzemských klubů. Zvítězil u něj ale Baník.

„Bereme to především jako investici do budoucnosti. Lukáš má nejen velký fotbalový potenciál, ale také velkou touhu hrát za náš klub a pracovat na sobě. Je to kluk z regionu, který vnímá Baník jako velký pojem a motivaci. Z celého jednání jsme měli velmi dobrý pocit,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Rodák z Jablunkova, který doposud nastupoval za druholigový Třinec, se stal kmenovým hráčem Baníku, ale není vyloučeno, že jarní část sezony pod Javorovým nakonec dohraje. 

„Je to jedna z variant. Áčku už teď začíná náročný lednový program, navíc není jasné, kdy a zda se vůbec rozběhne MSFL. Proto zvažujeme i možnost, že by Lukáš na jaře pokračoval na hostování v Třinci, kde by měl zápasové vytížení v kvalitní soutěži a letní přípravu už by u nás zahájil na stejné startovní čáře jako ostatní hráči,“ vysvětlil Alois Grussmann.

Lukáš Cienciala si během čtvrteční návštěvy Bazalů stačil už krátce promluvit i s trenérem Lubošem Kozlem. „Když přišla nabídka Baníku, nebylo co řešit. Je to lídr regionu, top klub v republice a kluci z našeho regionu k něm určitě vzhlížejí. Jsem za to moc rád a těším se na to,“ vyznal se Lukáš Cienciala.

Pro Lukáše je to důležitý krok a posun, že svou kariéru může rozvíjet v takovém klubu jako Baník Ostrava. Věříme, že klub i Lukáš budou z tohoto spojení vzájemně profitovat,“ řekl David Kratochvíl z agentury ESAM, která hráče zastupuje.

5
Adam
Jánoš
7
Martin
Fillo
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
21
Daniel
Holzer
15
Patrizio
Stronati
16
Jan
Laštůvka
31
Ondřej
Šašinka
18
Tomáš
Zajíc
11
Nemanja
Kuzmanovič