FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jan Laštůvka: Věřím, že se to rozběhne

29.10.2020 | Redakce

Trénují naplno jako v rozehrané sezoně, a přesto nehrají zápasy. Baníkovci ani další ligové týmy zatím neví, kdy by se FORTUNA:LIGA znovu mohla rozběhnout. „Potřebovali bychom už mít nějaký záchytný bod,“ říká kapitán Jan Laštůvka.

Jaké to je připravovat se, aniž byste věděli, kdy se začne hrát?

Komplikované. Trénujeme naplno, ale pro nějaké časování, ladění a vlastně i udržování formy potřebujete znát nějaký program. Takhle nevíme, co bude. Makáme, jako by se normálně hrála liga. Žádná volna, žádné úlevy. Chybí jenom ten cíl před námi, který je vždy utkání.

Podle některých náznaků se mohla liga opět rozjet začátkem listopadu, ale už je jisté, že restart soutěže se znovu oddálil.

Nikdo situaci nezlehčuje, není to jednoduché. Ale taky si myslím, že ve sportovním prostředí byl fotbal, pokud jde o prevenci, bezkonkurenční. Kluby do toho daly ze svého dost finančních prostředků, testovalo se před každým kolem, což zabránilo riziku skupinového přenosu. Pokud se objevil nějaký pozitivní případ, bylo to podchyceno včas a nedošlo k žádné kolektivní nákaze. Myslím si, že zápasy v profesionálním fotbale za těchto okolností nejsou rizikové, pokud jde o šíření viru mezi týmy a hráči, a mohli bychom tedy normálně dělat svou práci. 

Pokud by se začalo hrát, nepochybně bez diváků. Jaké to je pro vás hrát fotbal před prázdnými tribunami?

Je to špatné, co si budeme povídat. Fotbal se hraje pro lidi, to je vlastně smysl každého sportu. Ještě pro nás v Baníku, kde jsou fanoušci opravdu tím dvanáctým hráčem a v zápase vám můžou hodně pomoct. Bez fanoušků to nemá atmosféru. Ale doba je zlá a ústupky musí udělat všichni. Je jasné, že plné stadiony hned tak neuvidíme. Než několik měsíců vůbec nehrát a úplně to zastavit, tak je asi menší zlo to chvíli vydržet bez diváků. I mezi lidmi cítím, že jim fotbalové zápasy chybí a nějakou dobu by to u televize snad překousli. 

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA