FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Hráči z karantény: Už je to dlouhé

09.04.2020 | Redakce

Jak si co nejvíce zpestřit monotónní přípravu? To je nejčastější téma, které se teď hráčům Baníku honí hlavami během individuálních plánů v domácí karanténě.

PATRIZIO STRONATI

“První dva týdny to ještě šlo, ale teď už mě to moc nebaví. Začíná to být stereotyp. I když jsem si domů pořídil nějaké pomůcky na cvičení, na TRX a na kruhový trénink a teď jsem si půjčil i boxovací pytel, ať to mám co nejpestřejší. S Holcikem jsem si teďka zahráli nohejbal a dvakrát mě porazil , tak mu to budu muset vrátit. Ideálně už ale na Bazalech. Říkám, už to je dlouhé. Pevně doufám, že se situace bude v celé zemi zlepšovat. Teď už se fakt těším, abychom mohli jít třeba trénovat aspoň po skupinkách. Dát si balon, vystřelit si na branku. Byl bych rád, aby se sezona dohrála. I kdyby to mělo být v pozdějším termínu.”

JAN LAŠTŮVKA

“Co si budeme povídat, už to je strašně dlouhé. Ale musíme respektovat podmínky nouzového stavu stejně jako všichni ostatní lidé v zemi. Každý by chtěl žít normálním životem, ale zatím to nejde, takže i my se musíme přizpůsobit. Člověk se snaží si tu individuální přípravu aspoň maximálně zpestřit. Pořídil jsem si teď domů třeba air-bike, na kterém současně posilujete nohy i ruce. Je to pořádný záhul.”

MILAN LALKOVIČ

“Není to žádná hitparáda. Už mě to takhle nebaví. Už se nemůžu dočkat, až začneme zase normálně trénovat. Teď po uvolnění některých opatření jsme si dali společně nějaké běhy s Janym, je to lepší než sám, ale pořád to není ono. Samozřejmě je nejlepší trénovat s kolektivem. Věříme, že ten pozitivní trend vývoje pandemie v Česku bude pokračovat a postupně opatření ještě víc uvolní. Stále věřím, že se sezona dohraje. I když možná bez diváků, ale co se dá dělat.”

ONDŘEJ ŠAŠINKA

“Asi budu mluvit stejně jako ostatní kluci. Na začátku se s tím člověk popere, ale už to je dlouhé a stereotypní. Když tři týdny běháte sám, už to není moc zábavné. Všem chybí společná příprava. Věřím, že se sezona dohraje, ale uvidíme, jaká bude situace.”

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA