FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ženy si jedou do Prahy pro postup

14.06.2019 | Redakce

K odvetnému utkání baráže o postup do druhé ligy nastoupí v sobotu fotbalistky Baníku Ostrava na hřišti FC Praha. S sebou si do Prahy vezou pohodlný náskok 7:2 z prvního utkání. Pokud odvetu, jejíž výkop je na hřišti Praze na Proseku naplánován na 15. hodinu, zvládnou, stanou se v příští sezoně účastníkem 2. ligy žen.

"Všichni v to věříme," prohlašuje Milan Páleník, trenér ženského týmu Baníku Ostrava. "Inspirace máme v této sezoně hodně. A-tým mužů má za sebou skvělou sezonu, dařilo se i mládeži, patnáctka má dokonce mistrovský titul. I holky chtějí k úspěchům Baníku v této sezoně svým dílem přispět," pokračuje Milan Páleník.

Jak známo, uplynulou sobotu porazil Baník FC Praha 7:2. Po poločase vedl 5:0, po půli navýšil náskok na 7:0, teprve pak dovolil soupeři skórovat. "Myslím si, že kvalita byla v tom utkání na naší straně. A že by se měla projevit i v odvetě. Ale ženská duše je nevyzpytatelná, takže dokud nebude hotovo, nesmíme v ničem polevit. Přesto věřím, že se budeme do Ostravy vracet s radostí z postupu. Ženský fotbal Baníku by si to po těch letech tápání moc zasloužil," uzavřel Milan Páleník.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA