FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Bitva o finále: Baník vyzve Bohemians 1905

23.04.2019 | Redakce

Zápas takového významu tu dlouho nebyl! Baník má po třinácti letech příležitost probojovat se do finále MOL Cupu, a to za předpokladu, že ve středečním semifinále si na ostravské půdě poradí s Bohemians 1905. Zápas se hraje ve středu od 17:00 na Městském stadionu. Lístky jsou k dostání stále v obvyklých předprodejích, majitelé permanentek mají vstup zdarma.

Baníkovci měli po dlouhých letech štěstí na los a po vítězném čtvrtfinále proti Liberci budou mít rovněž v semifinále v zádech domácí publikum. „Vnímáme to samozřejmě jako velké plus, protože naši fanoušci jsou vždy naším dvanáctým hráčem,“ usmál se trenér Bohumil Páník.

Další plus: jeho tým je po úspěšně zvládnutém derby s Opavou naladěn na vítěznou vlnu. „Ale Bohemka má poslední dobou výborné výsledky,“ upozornil kouč. „Vrátili se jim zranění hráči, taky toho měli hromadu. Nadechli se, mají velkou motivaci stejně jako my. Je to podobné jako u nás, taky dlouho nebyli tak daleko,“ je si Bohumil Páník vědom obtížnosti středečního zápasu.

S „Klokany“ má Baník v sezoně stoprocentní bilanci. V Ďolíčku na podzim vyhrál 1:0 a v domácí odvetě v prosinci 2:0.

Trenérský tým se musí vypořádat s několika otazníky v sestavě. Nastoupit však mohou Martin Fillo i Jiří Fleišman, kteří mají v lize stop kvůli žlutým kartám. Zdravotní problémy o víkendu nedovolily nastoupit Milanu Barošovi a Jakubu Šašinkovi, dlouhodobě zraněný je Martin Šindelář.

„Spočítáme, jak na tom kluci budou zdravotně a do zápasu půjdou ti, kteří jsou stoprocentně zdraví, abychom to nepřepískli a měli s kým hrát. Ale jdeme do toho samozřejmě naplno a chceme postoupit,“ doplnil trenér Bohumil Páník.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA