čt 15.11.2018
A-tým

Kopeme za fotbal: Baník hostil Řetězárnu

Hlavní plocha Městského stadionu, šatna ligových týmů, umělé osvětlení. Baník dopřál v rámci marketingového projektu Kopeme za fotbal nezapomenutelný zážitek účastníkovi I.A třídy Olomouckého kraje SK Řetězárna. Až druhořadý byl výsledek, který se nakonec zastavil na skóre 12:2.

Tým z výkonnostního fotbalu si tentokrát svou účast opravdu mohl díky Baníku vychutnat se vší parádou. Prvoligistům se postavil v autentických kulisách nejvyšší soutěže pod reflektory přímo na hlavní ploše Městského stadionu. Převlékal se ve stejné šatně jako posledně Plzeň a obýval stejnou střídačku.

I když Baník pojal zápas exhibičně a odpočinkově a jeho obrana se až nápadně často rozestupovala před hostujícím výpady, bylo se na co dívat. Třeba gólman Jan Laštůvka tentokrát místo svých brankářských kvalit ukázal i své hráčské vlohy, a poté co ještě v první půli jako útočný parťák Milana Baroše neproměnil několik šancí, po změně stran během sedmi minut suverénně nasázel hattrick.

„Já v poli občas v zimní pauze dříve hrával v Karviné sálovku, takže to pro mě nebyla novinka. Akorát pohyb na klasickém hřišti je samozřejmě úplně jiný než v hale. Bary už mi počítal sazbu za hattrick, pak mi připočítal i první gól za Baník a nakonec mě sám zvolil i hráčem zápasu, za což je další taxa, takže budu muset sáhnout do kapsy celkem hlouběji,“ usmíval se zkušený šestatřicetiletý gólman. „Věřím, že si to kluci z Řetězárny aspoň trochu užili.“

Sám na posledních dvacet minut přenechal místo na hrotu trenérovi brankářů Vítu Baránkovi. Mužstvo z České Vsi v podhůří Jeseníků se nakonec v utkání hraném na 2x35 minut dvakrát dočkalo i gólové radosti, což byl jeho hlavní cíl.

Výsledek:

Baník – SK Řetězárna 12:2 (3:0)

Branky: 43., 45. a 50. Laštůvka, 17. a 34. Baroš, 37. a 68. Šindelář, 52. a 65. Hrubý, 19. Fillo, 57. J. Šašinka, 63. Stáňa – 47. Babčák, 62. Juříček. Diváci: 150.

Sestava Baníku: Budinský (36. Lapeš) – Pazdera (36. Mešaninov), Procházka, Šindelář, Holzer (36. Fleišman) – Fillo (36. Stáňa), Jánoš (36. Hrubý), Kaloč, Bolf (36. Breda) – Baroš (36. J. Šašinka) , Laštůvka (50. V. Baránek).