včera
JUN

Premiérová trefa kapitána nepomohla: Ústí - Baník B 4:1

Rezerva Baníku nepřerušila sérii bez vítězství ani ve 14. kole Chance Národní Ligy. V Ústí nad Labem brzo prohrávalo po gólu Čítka, na který ještě dokázal odpovědět premiérovou trefou v Baníku Dominik Simerský. V nastavení první půle však vrátil vedení domácím Idumbo, jenž po pauze přidal ještě jednu trefu. Čtvrtou branku poté zaznamenal Richter, který tak dal výsledku konečnou podobu.

Baník nezačal utkání špatně a první šanci si připravil právě on. Centr Musáka z přímého kopu zakončil hlavou Simerský, ale Grigar byl připraven. Stejně tak si domácí brankář vedl i o chvíli později, kdy z dálky napřáhl Komljenovic a proti jeho prudké ráně musel Grigar opět zakročit.

Ve 13. minutě se naopak radovalo Ústí. Osaghae posadil svůj centr zleva přesně na hlavu Čítka, jenž šikovnou hlavičkou překonal Hrubého.

Po půlhodině hry mohli domácí zvýšit náskok. Idumbo zpětnou přihrávkou na hranici vápna připravil gólovku pro Černého, jehož technickou střelu Hrubý zlikvidoval.

Krátce poté měli Slezané opět namále. Idumbo v rychlém brejku vystřelil z dvaceti metrů a technický obstřel zastavila až spojnice Hrubého brány.

Ve 39. minutě už béčko srovnalo. Zlatohlávek výborným centrem do kapsy našel na malém čtverci Dominika Simerského, jenž dokázal pravačkou usměrnit balon za Grigara. Pro ostravského kapitána se jednalo o první trefu v dresu Baníku.

Dvě minuty před přestávkou si ještě šikovně navedl míč do vápna Musák a po zasekávačce mířil slibně na zadní tyč. Grigar však ránu vyrazil na roh.

V nastavení poté přišla rána pro Slezany. Centr zleva si našel Idumbo, jenž v plném běhu trefil přesně prostor na zadní tyči, čímž znovu překlopil vedení na stranu Ústí.

První větší možnosti se diváci ve druhé půli dočkali až v 65. minutě. Po chybě hostující defenzívy zakončoval sám proti Hrubému Černý, ovšem brankář Baníku znovu podržel svůj tým.

V 67. minutě hosté rozehrávali roh, ze kterého však nic nevytěžili a naopak z brejku inkasovali potřetí. Idumbo utekl ostravské obraně a od poloviny hřiště uháněl sám na Hrubého, kterému udělal kličku a poté míč dopravil do prázdné brány.

Duel poté definitivně rozhodla 73. minuta, kdy Goj odcentroval z pravé strany přesně do kroku Richtera, jenž ranou z první prostřelil Hrubého.

Béčko se následně snažilo s výsledkem něco udělat, ovšem jediná šance Noghy skončila vysoko nad.

V nastavení se ještě přeci jen mohli hosté dočkat snížení, nicméně střelu Ogbua zpoza obránce zastavila pravá tyč, a tak se Baník následně musel smířit s další porážkou.

Ohlasy k utkání

Josef Dvorník: „Dnes jsme měli slušnou přechodovou fázi, i kombinačně to nebylo špatné. Byl to prakticky stejný zápas jako v Brně, do inkasovaného gólu jsme hráli velmi dobře. Byli jsme ale absolutně naivní v boxech, jak v ofenzivním, tak v defenzivním. Inkasovali jsme dva góly po dohrávaných standardních situacích a při dvou gólech jsme špatně bránili v boxu, což nás v poslední době trápí a musíme na tom zapracovat, abychom ve zbylých dvou zápasech byli úspěšnější. Celkově dnes Ústí zaslouženě vyhrálo, dali čtyři góly, mají zkušený tým, který čekal, až vyrobíme nějakou chybu. Nehnali se sice moc do kombinaci, ve které jsme je přehrávali, ale podruhé jsme prohráli 4:1. Inkasovali jsme v těchto zápasech 8 gólů, což není ideální. Musíme zapracovat na defenzivě ve všech parametrech od útočníka až po obránce. Jsme sice chváleni za naši hru, ale fotbal se hraje na góly a těch jsme dali méně. “

Statistiky hráčů

#HráčMinutyGólyAsist.ŽKČK
3David Krupička900000
4Patrik Měkota790000
5Roan Nogha900000
9Dominik Holaň900000
10Vít Škrkoň300000
12Simon Nináč110000
14Sacha Komljenovic790000
16Dominik Simerský901000
17Zdeněk Říha110000
18Martin Temel900000
21Tomáš Sirotek900000
22Emmanuel Chidubem Ogbu300000
26Tomáš Zlatohlávek600000
28Artur Musák600000

Statistiky brankářů

#HráčMinutyInkasovalŽKČK
60Martin Hrubý90400

Informace o utkání

24.
pátek
října
Ústí nad Labem VS Baník B
Chance Národní Liga

Statistiky

Poločas: 2:1
Branky: 13. Čítek, 45+1 a 67. Idumbo, 73. Richter - 39. Simerský Rozhodčí: Trska - Marek, Ježek
Diváci: 1223

Sestavy

FK Ústí nad Labem

Grigar - Žežulka, Březina (83. Tureček), Čítek - Kodad (71. Goj), Richter, Moulis, Osaghae (83. Touré), Novotný - Idumbo (75. Costa), Černý (83. Červenka)

Baník Ostrava B

Hrubý - Měkota (79. Říha), Simerský, Temel - Krupička, Holaň, Nogha, Sirotek - Musák (60. Škrkoň), Zlatohlávek (60. Ogbu), Komljenovic (79. Nináč)
4
Christ
Tiéhi
19
David
Lischka
41
Mikuláš
Kubný
9
David
Buchta
44
Eldar
Šehić
77
Ladislav
Almási
11
David
Látal
6
Karel
Pojezný
55
Artur
Musák
29
Jakub
Pira
2
Marek
Havran
95
Daniel
Holzer
15
Patrick
Kpozo
22
Tomáš
Zlatohlávek
37
Matěj
Chaluš
8
Christian
Frýdek
20
Srdjan
Plavšić
1
Viktor
Budinský
28
Filip
Kubala
21
Michal
Kohút
66
Matúš
Rusnák
30
Dominik
Holec
18
David
Planka
17
Michal
Frydrych
80
Ondřej
Kričfaluši
5
Jiří
Boula
31
Alexander
Munksgaard
25
Dennis
Owusu