včera
Aktuální zprávy

Viktor Budinský se vrací do Baníku

Baník posiluje brankářský tým. Na Bazaly se po třech letech vrací Viktor Budinský. Dvaatřicetiletý gólman s klubem podepsal dvouletou smlouvu.

Viktor Budinský ostravské prostředí zná, působil v Baníku v letech 2018 – 2022, celkem čtyři a půl roku. V červnu 2022 zamířil na hostování do Pardubic, kam o rok později přestoupil. V Pardubicích si na své konto připsal 26 ligových startů, načež odešel na hostování do slovenských Michalovců. A jejich prvoligový dres oblékl desetkrát.

„Hledali jsme druhého brankáře k Dominiku Holcovi. Když jsme vyhodnotili všechny dostupné kandidáty pro tento post, a to, co od takového brankáře chceme, vyšel nám z toho jednoznačně Viktor Budinský,“ řekl sportovní ředitel Baníku Luděk Mikloško. „Viktor je dnes už zkušený brankář, za dobu, po kterou v Baníku nebyl, nasbíral řadu ligových startů, navíc je to kluk s vynikajícím charakterem, který prostředí v Baníku dobře zná,“ doplnil ještě na konto staronového brankáře Baníku Luděk Mikloško.

41
Mikuláš
Kubný
37
Matěj
Chaluš
9
David
Buchta
6
Michal
Fukala
28
Filip
Kubala
32
Paixao da Silva
Ewerton
10
Matěj
Šín
5
Jiří
Boula
33
Erik
Prekop
15
Patrick
Kpozo
7
Karel
Pojezný
95
Daniel
Holzer
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
12
Tomáš
Rigo
66
Matúš
Rusnák
31
Alexander
Munksgaard
30
Dominik
Holec
17
Michal
Frydrych
13
Samuel
Grygar