po 18.9.2023
A-tým

Matěj Šín: Musíme vzít bod, teď porazit Zlín

Osmnáct sekund na hřišti a dva doteky s míčem? I tak málo může stačit ke vstřelení gólu.

Byl to rozhodně jeden z nejrychlejších gólových zápisů střídajícího hráče v historii klubu. Matěj Šín vyběhl v průběhu 86. minuty na trávník, v čase 86:00 byl balon uveden do hry a v čase 86:18 už běžel slavit pod baníkovský kotel. Co se během té chvilky stalo?

Baník rozjel rychlý brejk středem hřiště, Ladislav Almási posunul balon do strany Abdullahi Tankovi, který si ho v šestnáctce zasekl a vrátil do druhé vlny nabíhajícímu Matěji Šínovi. Ten si balon první dotekem připravil na střelu a levačkou ho pak po zemi poslal ke vzdálenější tyči.

„Bylo to všechno hrozně rychlé. Měli jsme brejk, Tanky mi to pak dal a já to chtěl nějak propálit na zadní tyč. Naštěstí to tam prošlo,“ popisoval mladý odchovanec Baníku, po jehož prudké umístěné ráně se domácí brankář Jedlička natahoval zbytečně.

Poslední povzbuzení pro střídajícího hráče u postranní lajny obvykle zní: „běž tam a dej gól.“ Mladý záložník přání všech baníkovců vyplnil neuvěřitelnou rychlostí.

„Bojujeme až do konce. S Hradcem jsme rozhodli v nastaveném čase, teď těsně před koncem. Musíme být rádi aspoň za bod a teďka v sobotu doma vyhrát se Zlínem,“ řekl Matěj Šín, jehož trefa prodloužila neporazitelnost Baníku v soubojích s Bohemians už na dvanáct zápasů. V Ďolíčku pak Slezané neprohráli už šest let.

70
David
Fadairo
28
Filip
Kubala
26
Filip
Blažek
20
Abdullahi
Tanko
1
Martin
Hrubý
4
Robert
Mišković
24
Jan
Juroška
12
Tomáš
Rigo
77
Gigli
Ndefe
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
37
Matej
Madleňák
13
Samuel
Grygar
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
11
Eldar
Šehić
32
Paixao da Silva
Ewerton
19
David
Lischka
15
Patrick
Kpozo
10
Matěj
Šín
6
Daniel
Tetour
17
Michal
Frydrych
35
Jakub
Markovič
7
Karel
Pojezný
29
Ladislav
Takács
22
Filip
Kaloč