pá 19.4.2024

Rezerva vybojovala další tři body

Třetiligová rezerva vydolovala z páteční předehrávky 24. kola MSFL další důležité tři body. Na půdě Startu v Brně-Lesné zásluhou dvou gólů Davida Kašpárka ve druhém poločase vyhrála 2:0 a z prvního místa tabulky shlíží na druhé Zlínsko stále s náskokem tří bodů.

Do branky Baníku šel na jaře poprvé Struhař a byla z toho vítězná premiéra i s čistým štítem. Baník zápas na hřišti bojovného nováčka MSFL rozhodl jako nemálo předchozích utkání opět ve druhé půli, ve které zužitkoval svůj trvalý tlak, větší kvalitu v poli i na lavičce. Střídající Drozd ve druhé půli přichystal oba góly.

Z přibývajících šancí se Baník stále přibližoval vedoucímu gólu. Střeleckou formu přitom potvrdil Kašpárek, který přesně po hodině hry skóre otevřel. Míč mu do vápna přes domácího hráče přehodil Drozd a i s přispěním šťastného odrazu pak technicky pokořil Jíchu.

A o šest minut později přidal i druhý gól. Po rychlé kolmé akci ještě Chvěja nezakončil, míč se vrátil před vápno k Drozdovi, jehož pohotovou ránu Jícha vyrazil jen před Kašpárka a ten svou čtvrtou jarní brankou pojistil vítězství Baníku.

Svěřence Josefa Dvorníka čeká příští neděli na domácím hřišti další brněnský nováček z Bohunic.

Josef Dvorník: “Co se týče taktiky, plnili jsme náš plán po celý zápas. První poločas jsme při dobývání soupeřovy branky byli trochu nepřesní, což nás limitovalo. Šance na góly byly, ale právě vinou nepřesností byly nevyužity. Druhý poločas už jsme byli efektivnější, mohli jsme přidat i více gólů. Celkově jsem byl spokojen s pracovitostí všech hráčů. Soupeř si nevypracoval ani jednu příležitost, dozadu jsme pracovali dobře.”

0Josef Struhař90000

19.
Start Brno VS Baník B

Branky: 60. a 66. Kašpárek. Rozhodčí: Kostelník – Marek, Poláček. ŽK: Strnad, Kos - Holaň.