st 1.11.2023

Konec v MOL Cupu: Baník - Zlín 0:1

Baník v poháru končí. V osmifinále MOL Cupu podlehl doma Zlínu 0:1. O výsledku rozhodl v prvním poločase Rudolf Reiter.

Zlín hrál v Ostravě v úvodu otevřenou partii a v 7. minutě měl také obří šanci. Filip Žák přihrál od koncové čáry Selmiru Pindrovi, ten byl deset metrů před brankou sám u míče, branku však z jasné pozice minul.

Baník po většinu času obléhal zlínské území, až do 32. minuty ale platilo, že ze své převahy vytěžil jen Ewertonovu střelu, nikterak prudkou a mířící doprostřed, takže ji Stanislav Dostál bez potíží lapil. Ve 32. minutě ale přišla první tutovka v podání Slezanů. Jan Juroška se zprava skvěle prodral podél koncové čáry, posunul zpětnou přihrávkou míč na malé vápno proti noze Ladislavu Almásimu, ten vypálil z první, ovšem Dostál na čáře vynikajícím způsobem zachránil.

Zlínská ofenziva se nadlouho odmlčela, až ve 40. minutě přišel brejk, přečíslení tři na dva, Tom Slončík posunul doleva Youbovi Dramemu, ten z úhlu vystřelil a Jakub Markovič si u tyče jeho ránu pohlídal.

O minutu později však Zlínští defenzivu Baníku zaskočili a učinili tak podobně jako před časem v ligovém utkání – přesnou střelou z dálky. Co v ligovém duelu obou protivníků předvedl před nedávnem v Ostravě Dominik Simerský, zopakoval tentokrát Rudolf Reiter. Zkusil to z nějakých pětadvaceti metrů a jeho rána zaplachtila k levé tyči Markovičovy branky.

Druhý poločas „odšpuntoval“ symbolicky Ewerton, který zpoza šestnáctky zamířil k levé tyči, Dostál k ní ovšem dolétl včas a vyrazil míč na rohový kop.

Ještě lepší pozici měl Brazilec v barvách Baníku v 60. minutě, míč mu v šestnáctce přiťukl Abdullahi Tanko. Ewerton jej ale špatně trefil a byla z toho střela nestřela…

Pak to na sebe vzal David Buchta, na pravé straně nastartoval odvážný průnik do šestnáctky, vystřelil, Dostál znovu úspěšný.

V 75. minutě měl Ladislav Almási jen zlomek sekundy na to, aby stačil usměrnit střílenou přihrávku Abdullahi Tanka. Povedlo se mu to, ale z malého vápna trefil přesně Dostála.

Baník se snažil stupňovat tlak, Zlín ale pozorně bránil a více než několik střeleckých pokusů, které pochytal Dostál, nebo mířily vedle, nebo je zlínská defenziva zablokovala, z toho už nebylo.

Pavel Hapal: “První poločas byl velice slabý z naší strany směrem dopředu. I když jsme měli jednu stoprocentní šanci, Almási ale trefil gólmana. Ve finálce jsme teď jaloví. Nemůžeme se do toho dostat, chybí nám přesnost. S týmy, které brání a hrají zezadu, teď máme problémy.”