čt 16.3.2023
Aktuální zprávy

eSportový tým Baníku vstupuje do play-off

Sedmé místo patří Baníku Ostrava po skončení základní části e:LIGY. Slezský eSportový tým má tedy stále šanci obhájit loňský mistrovský titul, jak ale říká Miroslav Tóth v následujícím rozhovoru, bude to těžší než v minulé sezoně, v níž tým Baníku vstupoval do play-off ze čtvrtého místa. Baník se v osmifinále play-off střetne s Pardubicemi, kterým patřila po základní části desátá příčka. Utkání se bude hrát v úterý 21. 3. v 18:00 a budete ho moci sledovat na oficiálním Twitch kanále e:LIGY.

Sedmé místo po základní části není vzhledem k cíli obhájit titul úplně důvodem ke spokojenosti, že?

Není, chtěli jsme stejně jako v minulé sezoně skončit v top čtyřce, měli bychom v osmifinále volno. Bohužel, některé zápasy jsme nezvládli tak, jak jsme chtěli.

Čím to?

Má to asi víc důvodů, ale je to i tak, že se oproti minulé sezoně zlepšila konkurence. V lize je více kvalitnějších týmů, než bylo v minulé sezoně. Například Liberec. V minulé sezoně moc silný nebyl, teď patří do špičky. A těch hráčů, kteří mají na to udržet se nahoře, celkově přibylo. Takže bude těžší titul obhájit.

V osmifinále play-off narazíte na Pardubice…

Věříme si na ně, i když jeden pardubický hráč, Miki nás oba porazil. Mě i Dalase. Ale přesto si na něj věříme. Pokud chceme obhájit titul, tak si na Pardubice věřit musíme a musíme je i porazit. Nebezpečí je Miki, má už za sebou hodně důležitých zápasů, má zkušenosti z jiných turnajů. Určitě je silnější z obou pardubických hráčů, takže cesta dál vede přes alespoň jedno vítězství nad ním.

Jak se oproti proti uplynulé sezoně změnil zájem veřejnosti o e:LIGU?

Určitě se eSport stále více šíří mezi lidmi, zájem fanoušků roste. Cítíme to i tady v Ostravě. A tím, že dnes už ty zápasy vysílá i O2TV Sport, je to hodně zpopularizované, zájem o to být součástí e:LIGY roste, a tím jde nahoru i konkurence.

9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
25
Jiří
Fleišman
11
Nemanja
Kuzmanović
1
Martin
Hrubý
6
Daniel
Tetour
30
Jiří
Letáček
16
Jan
Laštůvka
5
Jiří
Boula
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
8
Srdjan
Plavšić
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
99
Ladislav
Almási
14
Petr
Jaroň
33
Eldar
Šehić
96
Eneo
Bitri
10
Matěj
Šín
26
Muhamed
Tijani
17
Michal
Frydrych
24
Jan
Juroška
3
Muhammed
Sanneh
29
Ladislav
Takács
13
Daniel
Smékal
18
Robert
Mišković
7
Karel
Pojezný