po 19.7.2021
Aktuální zprávy

Ženy zahájily přípravu

Na samém začátku nové cesty za postupem do první ligy dnes stojí ženy Baníku Ostrava. Právě dnes totiž zahajují "baňky" pod vedením trenéra Michala Žárského přípravu na novou sezonu, na jejímž konci by konečně měla propuknout radost z postupu Baníku mezi ženskou elitu! O tu totiž v posledních dvou letech připravil Slezanky dvojnásobný předčasný konec sezony v důsledku protikoronavirových opatření.

Bez zkušené útočnice Veroniky Kütnerové, která se rozhodla v Baníku své působení ukončit, a bez střelecky disponované záložnice Kateřiny Vojtkové, která zůstává na hostování v Polsku, zůstává ženský tým na prahu nové sezony stejně ambiciózní. Chce si znovu vybojovat postup do nejvyšší soutěže. Ta věta zní sice paradoxně, ale odpovídá realitě. Baník měl obě předchozí sezony rozehrány na postup a nebýt toho, že se druhá liga žen letos na jaře stejně jako loni nedohrála, byl by už dnes Baník téměř jistě prvoligový i mezi ženami. Realita je však jiná a Baník si svůj postup do první ligy musí vybojovat potřetí za sebou.

"Náš kádr je sice oproti minulé sezoně omlazený a přece jen trochu méně zkušený, kvalitu si ale udržel. Doplnili jsme tým z naší juniorky, která má odpovídající úroveň, takže by se na našich ambicích nemělo nic měnit," říká na startu sezony 2021/22 trenér Michal Žárský.

Už v sobotu 24. července sehrají "baňky" první přípravný duel. Na hřišti v Radvanicích nastoupí od 15 hodin proti prvoligové Lokomotivě Brno. 

"Myslím si, že nás čeká zajímavá a kvalitní příprava. Zahrajeme si i proti polskému prvoligovému soupeři, čeká nás teambuilding ve Smilovicích, soustředění ve Valašské Bystřici, věřím, že budeme na ligu dostatečně kvalitně připraveni," pokračuje Michal Žárský. 

Své domácí zápasy budou ženy Baníku Ostrava v nadcházející sezoně hrát na hřišti v Radvanicích. První utkání nové druholigové sezony sehraje Baník v neděli 29. srpna v Radvanicích proti olomoucké Sigmě.


PROGRAM PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ

24.7., 15.00: Baník - Brno (Radvanice)

1.8., 12.00: Slask Wodzislaw - Baník

8.8., 15.00: Baník - Slask Wodzislaw (Radvanice)

15.8., 15.00: Sparta "B" - Baník

21.8., 15.00: Baník - Havířov (Radvanice)

25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
5
Adam
Jánoš
12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
11
Nemanja
Kuzmanović
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč
20
Jakub
Pokorný
23
Jaroslav
Svozil
7
Ondřej
Chvěja
33
Ondřej
Kukučka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
24
Jan
Juroška
18
Tomáš
Zajíc
17
Muhammed
Sanneh