po 9.9.2019
Aktuální zprávy

Ženy Baníku přivezly první druholigový bod

Cenný bod za remízu 1:1 vybojovaly ženy Baníku Ostrava ve své druholigové premiéře na hřišti FC Praha. Ostravanky měly blízko ke třem bodům, zhruba pět minut před koncem však domácí celek vyrovnal.

Po loňském postupu z MSLŽ byla pro ženy Baníku druholigová premiéra dlouho očekávaným zápasem. A nervozita byla na hře Baníku v první půli znát. "První poločas byl z naší strany opravdu rozpačitý. Navíc se družstvo muselo vyrovnat s tvrdou hrou soupeře," podotkl k věci Milan Páleník, trenér ženského týmu Baníku Ostrava.

Do druhého poločasu vstoupil Baník lépe a brzy se ujal vedení. Hana Weidingerová se po šikovné narážečce dostala před domácí brankářku a šikovným lobem ji překonala. "Převzali jsme aktivitu a měli několik dalších šancí. Dvakrát jsme se dostali do situace, kdy šly holky samy na brankářku, bohužel jsme toho nevyužili, náskok jsme nezvýšili a to nás v závěru mrzelo," řekl Milan Páleník.

Domácí hráčky si v závěru vytvořily sérii standardních situací a po jedné z nich vyrovnala hlavou domácí Dobrevová. "Taková ztráta samozřejmě bolí. Ale přesto utkání můžeme hodnotit pozitivně. Okamžitě ale musíme přepnout pozornost na nejbližší zápas proti Čáslavi," uzavřel trenér Páleník.

FC Praha - Baník Ostrava 1:1 (0:0)

Branky: 86. Dobrevová - 54. Weidingerová

Baník: Havrlantová - Blažková, Weidingerová, Hlavenková, Kremserová - Vaculová, Vojtková, Sehnálková, Hegerová (80.Regecová) - Drahníková (70.Blahová), Kutnerová.

22
Filip
Kaloč
77
Gigli
Ndefe
20
Jakub
Pokorný
1
Radovan
Murin
13
Ondřej
Kukučka
9
David
Buchta
5
Adam
Jánoš
16
Jan
Laštůvka
17
Muhammed
Sanneh
6
Daniel
Tetour
21
Daniel
Holzer
11
Nemanja
Kuzmanović
7
Martin
Fillo
24
Jan
Juroška
30
Viktor
Budinský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
15
Patrizio
Stronati
8
Jakub
Drozd
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
31
Ondřej
Šašinka
18
Tomáš
Zajíc