FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Žáci U14 a U15 jsou republikovými vicemistry

12.06.2018 | Redakce

Těsně pod vrcholem skončila pouť čtrnáctiletých a patnáctiletých baníkovců v cestě za mistrovským titulem. Získat republikové zlato jim nebylo přáno, oba celky svá finálová klání s vrstevníky Slavie prohrály. Čtrnáctka ztratila zápas v poměru 0:5, patnáctka až po penaltovém rozstřelu, tedy nakonec 1:2. Baníkovci si tedy z hřiště Aritmy Praha odvezli cenná stříbra.

Je to úspěch. Velký. Přestože všichni baníkovci drželi zblízka či na dálku pěsti, aby cinklo zlato, stříbra je třeba si vážit. „Je to vyznamenání. Jak pro čtrnáctku, tak i pro patnáctku. Oba týmy se v Praze prezentovaly hrou, jakou se Baník prezentovat chce,“ řekl Petr Mašlej, šéf mládežnického úseku FC Baník Ostrava. „A přestože zejména výsledek zápasu kategorie U14 říká na první pohled něco jiného, oba zápasy mohly skončit opačně. Tedy naším vítězstvím. Neskončily, je třeba poblahopřát soupeři a jít dál za svým cílem,“ pokračoval Petr Mašlej.

Jako první vykročila do boje proti Slavii baníkovská čtrnáctka. Vstoupila do utkání aktivně a vypracovala si nejednu šanci. Bohužel, zůstalo jen u příležitostí. „Ten zápas bych rozdělil do tří částí. V té první jsme hráli velmi dobře a měli snad čtyři vyložené šance. Nedali jsme a přišla pasáž, v níž jsme v rychlém sledu třikrát inkasovali,“ líčil průběh utkání Baník U14-Slavia U14 Milan Chalupa, jeden z trenérů čtrnáctky. Nevydařený závěr prvního poločasu se podepsal i na průběhu toho druhého. „To byla třetí část zápasu. V ní jsme prostě nedokázali hodit za hlavu ten smolný závěr první půle. A na obrat už chyběly morální síly,“ dodal trenér. Svěřenci Jana Žemlíka a Milana Chalupy nakonec prohráli 0:5.

Dramatičtější průběh měl zápas patnáctiletých slávistů a baníkovců. Také svěřenci trenérů Martina Šubrta a Radima Macíka vstoupili do utkání dobře. A přestože jako první inkasovali, sahali po vyrovnání. „Troufnu si říct, že jsme byli po celý zápas lepší,“ hodnotil Petr Mašlej. Díky trefě Jakuba Drozda se Baník dočkal těsně před závěrem normální hrací doby vyrovnání. A rozuzlení nakonec přinesly penalty. A v těch měl, stejně jako loni, více štěstí soupeř.

SLAVIA PRAHA U14 – BANÍK OSTRAVA U14 5:0

Baník: Kaláb – Buryan, Jiříček, Janál, Michna – Obuch, Šín, Grygar (62. Strnad) – Šudák (19. Puchala), Bitta, Látal (62. Kedroň).

SLAVIA PRAHA U15 – BANÍK OSTRAVA U15 2:1 po pokutových kopech

Branka Baníku: 70. Drozd

Baník: Hatoň – Vraj, Kukučka, Dedek, Nevřela – Žák, Rehwald, Drozd – Cetkovský, Šmiga, Jelen.

Twitter
MW Dias
RE/MAX
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA