pá 24.1.2020
A-tým

Z Opavy přichází Jaroslav Svozil

Baník má první zimní posilu! Ze Slezského FC Opava dnes získal na přestup stopera Jaroslava Svozila. Šestadvacetiletý obránce podepsal v Ostravě víceletý kontrakt a ještě během pátku se vydá za týmem na Maltu.

Nakonec to klaplo. Jednání mezi Baníkem, Opavou i hráčem přinesla dohodu, na jejímž základě se Jaroslav Svozil převléká do modrobílých barev. Baník ho vykoupil z platné smlouvy, kterou ve Slezském FC měl.

“Jaroslava Svozila jsme dlouhodobě sledovali. Je to stoper v ideálním fotbalovém věku, s kvalitní rozehrávkou a jsme si jisti, že tímto transferem dochází k dalšímu zkvalitnění hráčského kádru. Jednání nebyla úplně jednoduchá, protože nebyli jsme jediní, kdo o něj měl zájem,” vysvětlil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

Olomoucký odchovanec, který má na kontě v první lize v dresu Sigmy a Opavy v 56 zápasů a jeden gól, sice už nestihl společný odjezd Baníku na soustředění, ale ještě v průběhu pátku se na Maltu přesune po vlastní ose.

“Pokud cesta proběhne bez problémů a trenér se hned rozhodne ho poslat do hry, může už v sobotu nastoupit na Maltě v utkání proti Brnu. Povolení máme,” podotkl Marek Jankulovski.

6
Daniel
Tetour
26
Muhamed
Tijani
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
11
Nemanja
Kuzmanović
19
David
Lischka
13
Daniel
Smékal
24
Jan
Juroška
30
Jiří
Letáček
7
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
3
Muhammed
Sanneh
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
20
Jakub
Pokorný
23
Jaroslav
Svozil
17
Michal
Frydrych
21
Jiří
Klíma
33
Eldar
Šehić
4
Martin
Chlumecký
16
Jan
Laštůvka
29
Ladislav
Takács
18
Robert
Mišković
5
Jiří
Boula
1
Martin
Hrubý
32
Lukáš
Budínský
14
Petr
Jaroň