st 13.1.2021
A-tým

Z Karviné přestupuje Gigli Ndefe!

Další zimní posila na Bazalech! Současně s Muhammedem Sannehem přichází do klubu i nizozemský obránce Gigli Ndefe, kterého dnes Baník získal na přestup z MFK Karviná. S hráčem uzavřel dlouhodobý kontrakt s platností do 31. prosince 2023 s opcí.

Šestadvacetiletý Holanďan nastupoval v Karviné nejčastěji na pravém okraji obrany, ale je univerzálním typem hráče, který má využití na vícero postech.

Může hrát na obou krajích obrany, dokáže alternovat i v záloze. Můžeme ho využít skutečně na několika postech, je to rychlostní typ,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Gigli Ndefe má za sebou angažmá v několika nizozemských klubech včetně Waalwijku v elitní Eredivisie, Baník však zaujal během svého působení v Karviné, jejíž barvy hájil od léta 2019 a odehrál za ni 44 utkání. „Jsme přesvědčeni, že to znamená další zkvalitnění našeho kádru,“ doplnil Alois Grussmann.

Rodák z Weertu se dnes odpoledne na Bazalech připojil k týmu. „Velká výzva! Děkuji Karviné za uplynulé období a za to, že mi dala šanci. Ale Baník je pro mě další krok dopředu v mé kariéře. Moje první zkušenost s Baníkem? Fanoušci! Hned můj druhý zápas za Karvinou jsme proti němu hráli doma, a když jsem vyšel na trávník a viděl tribunu za jednou z branek plnou fanoušků, vůbec mě nenapadlo, že by mohli patřit k hostům. Neuvěřitelné. Doufám, že se budou brzy vrátit na stadion,“ řekl Gigli Ndefe.

10
Matěj
Šín
11
Nemanja
Kuzmanović
29
Ladislav
Takács
22
Filip
Kaloč
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
7
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
33
Eldar
Šehić
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
77
Gigli
Ndefe
18
Robert
Mišković
17
Michal
Frydrych
14
Petr
Jaroň
16
Jan
Laštůvka
8
Srdjan
Plavšić
13
Daniel
Smékal
6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
3
Muhammed
Sanneh
26
Muhamed
Tijani
25
Jiří
Fleišman
1
Martin
Hrubý
23
Jaroslav
Svozil
99
Ladislav
Almási