pá 21.1.2022
A-tým

Yira Sor přestupuje do Slavie

Baník se dohodl se Slavií Praha na přestupu Yiry Sora. Součástí transferu je příchod Ubonga Ekpaie opačným směrem na hostování s opcí.

Sorův odchod je vyústěním několikatýdenních jednání s různými zájemci. Podmínky Baníku však dokázala v plné výši nakonec uspokojit jen Slavia.

„Jednání to byla opravdu nesmírně složitá a tvrdá, ale stejně tak se dá říct, že i korektní. Měli jsme jasně vymezené pole našich zájmů, ze kterých jsme nebyli ochotni ustupovat, a ty se nakonec povedlo vyjednat a prosadit,“ uvedl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Dřív než vůbec došlo na první jednání o potenciálním Sorově odchodu, se Baník hráče snažil udržet v kádru. 

„Dlouhodobě platí, že Baník není nucen hráče prodávat za každou cenu. Neměli jsme to v žádném případě nastaveno tak, že ho prodáme prvnímu zájemci a první nabídce. Opakovaně jsme jich několik odmítli a vzhledem k jeho potenciálu jsme už dříve vyvíjeli aktivitu směrem k jeho setrvání v Baníku, případně podepsání nové smlouvy. Hráč však projevoval zájem odejít a pak už bylo smysluplnější nastavit si cenovou politiku jeho případného prodeje, než naléhat na jeho setrvání,“ řekl Alois Grussmann.

Místo Yiry Sora míří do Baníku jiný Nigerijec Ubong Ekpai. Šestadvacetiletý ofenzivní křídelník už je z působení ve Slavii, Plzni, Liberci, Českých Budějovicích a Zlíně dobře adaptovaný na FORTUNA:LIGU a má na kontě rovněž starty v Evropské či Konferenční lize, ve které na podzim v barvách Slavie odehrál všech šest zápasů v základní skupině.

„Je to hráč v ideálním fotbalovém věku, navíc už aklimatizovaný v českém prostředí a jsme přesvědčeni, že rozšíří naši variabilitu v ofenzívě,“ doplnil Alois Grussmann.

26
Muhamed
Tijani
30
Jiří
Letáček
13
Daniel
Smékal
18
Robert
Mišković
7
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
29
Ladislav
Takács
21
Jiří
Klíma
3
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil
99
Ladislav
Almási
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
33
Eldar
Šehić
10
Matěj
Šín
14
Petr
Jaroň
22
Filip
Kaloč
1
Martin
Hrubý
6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
25
Jiří
Fleišman
19
David
Lischka
96
Eneo
Bitri
5
Jiří
Boula
17
Michal
Frydrych