po 2.8.2021
Aktuální zprávy

Yira Sor: Vím, že rychlost je mou předností

Podruhé se v nedělním utkání se Zlínem objevil v základní sestavě Baníku Yira Collins Sor. Důvěru, kterou mu trenér Ondřej Smetana poskytl, beze zbytku splatil. Vstřelil gól, na další přihrál, hrál velmi dobře. Z gólu, jímž zvýšil na 2:0, měl upřímnou radost.

"Za svůj gól jsem velmi šťastný. Je to pocta," vyznal se Yira Sor po utkání z toho, jaké to je vstřelit gól v dresu Baníku. Celá gólová byla velice rychlá. Od okamžiku, kdy Jiří Fleišman vhodil ještě na vlastní polovině aut, do chvíle, kdy padl gól, uplynulo nějakých sedm vteřin. "Tohle byla výborná taktická věc od našeho trenéra," přiznal Yira Sor, že akce nebyla náhodná, nýbrž nacvičená. 

"Náš levý obránce vhodil, já se rozběhl křížem dopředu, míč jsem dostal a rychle s ním utíkal dopředu," líčil Yira Sor. V šestnáctce přibrzdil, udělal kličku zlínskému obránci a ze strany vypálil ke vzdálenější tyči. Nechytatelně. "Byla to radost," dodal se širokým úsměvem.

Fanoušci Baníku už dobře vědí, že Yira Sor je mimořádně rychlostně disponovaný hráč. "Každý fotbalista má nějakou přednost. Mou předností je rychlost. Podle statistik jsem jeden z nejrychlejších hráčů české ligy. Rychlost je věc, na kterou se můžu spolehnout. Této výhody využívám, když jdu s míčem proti obránci, věřím si, že mu uteču," konstatuje Yira Sor. 

Současný stav jej však neuspokojuje. Ze své výhody se snaží vytěžit víc a víc. "Na tréninku s mou rychlostí pracujeme. Snažím se být ještě lepší a rychlejší. Jednoho dne bych chtěl být jako Adama Traoré nebo Kylian Mbappé," netají se svými ambicemi hráč, jemuž fanoušci v okamžiku, kdy odcházel ze hřiště, hlasitě aplaudovali. 

"Je vzrušující hrát pro tolik fanoušků. Hrát za Baník a slyšet jeho fanoušky, to je výsada. Dodává mi to energii a hraju uvolněněji. Moc za tuhle podporu děkuju," uzavírá jedenadvacetiletý záložník.

Zápasy

21.
pátek
ledna
Chimki Moskva VS Baník
Přátelská utkání
30.
neděle
ledna
14:00
Slavia VS Baník
Přátelská utkání

Další články

24
Jan
Juroška
33
Ondřej
Kukučka
99
Ladislav
Almási
21
Jiří
Klíma
22
Filip
Kaloč
77
Gigli
Ndefe
32
Lukáš
Budínský
6
Daniel
Tetour
12
Radovan
Murin
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
30
Viktor
Budinský
23
Jaroslav
Svozil
20
Jakub
Pokorný