st 24.10.2018
Aktuální zprávy

Vojtěch Wojatschke: hattrick za repre

Útočník Baníku Vojtěch Wojatschke má i v reprezentaci permanentně nabito. Poté, co na jaře ještě v dresu české šestnáctky pěti góly rozstřílel Rumuny, předvedl v úterní kvalifikaci ME hráčů do 17 let další výrazné střelecké představení: hattrickem pomohl k vysokému vítězství nad Albánií 6:0.

Česká sedmnáctka hraje v tomto týdnu v Albánii první fázi kvalifikace o evropský šampionát a úvodní krok zvládla s přehledem. Vojtěch Wojatschke (na snímku v dolní řadě druhý zprava) uklidnil národní tým v duelu s domácí reprezentací dvěma góly v první dvacetiminutovce a čtyři minuty po změně stran zvyšoval už na 5:0, když do sítě dorazil střelu Vorlického.

Kouč Václav Kotal tak za rozhodnutého stavu mohl mladého forvarda Baníku v 72. minutě stáhnout ze hřiště a pošetřit na další zápas, který Wojatschkeho a spol. čeká v pátek od 12:00 proti Ázerbájdžánu.