pá 16.2.2018
A-tým

Viktor Budinský podepsal smlouvu

Poslední zimní posila Baníku se jmenuje Viktor Budinský. Čtyřiadvacetiletý slovenský brankář do Ostravy přestupuje ze Sparty Praha a dnes v klubu uzavřel dlouhodobý kontrakt na čtyři a půl roku.

O klasického nováčka se už nejedná. Rodák z Banské Štiavnice s mužstvem trénuje od začátku zimní přípravy a odchytal i několik zápasů, ale po administrativních průtazích mohl být jako hráč Baníku definitivně zaregistrován až dneska.

Viktor byl v našem hledáčku dlouhodobě. Sledovali už jsme ho během předminulého roku a nejde o nějaké nahodile vytypované jméno. Letos situace vykrystalizovala tak, že jsme ho konečně mohli dovést do Baníku, a věříme, že potvrdí pověst perspektivního gólmana s velkým potenciálem. Je to i charakterově výborný a pracovitý hráč,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Viktor Budinský od předloňského léta patří Spartě, která ho ale nechala hostovat nejprve v Bohemians 1905, pak v Mladé Boleslavi a v podzimní části aktuální sezony opět v Ďolíčku. „Já jsem rád, že mám konečně jasno. Budu se Baníku snažit odvádět co nejlepší služby a věřím, že na jaře ligu pro klub a fanoušky zachráníme,“ řekl držitel jednoho startu za slovenskou reprezentační jednadvacítku, který bude v Baníku nosit dres s třicítkou na zádech.

33
Ondřej
Kukučka
21
Jiří
Klíma
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
9
David
Buchta
13
Roman
Potočný
22
Filip
Kaloč
6
Daniel
Tetour
5
Adam
Jánoš
4
Yira
Sor
99
Ladislav
Almási
30
Viktor
Budinský
66
Denis
Granečný
11
Nemanja
Kuzmanović
7
Ondřej
Chvěja
8
Jaroslav
Harušťák
19
David
Lischka
12
Radovan
Murin
17
Muhammed
Sanneh
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
20
Jakub
Pokorný
16
Jan
Laštůvka
32
Lukáš
Budínský
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil