čt 23.5.2019
A-tým

Viktor Budinský: Jsme hodně smutní

Takový velký zápas v kariéře doposud nechytal. Viktor Budinský i pod tlakem významu finálového zápasu Baník proti Slavii podržel, leč na úspěch to nestačilo. „Jsme samozřejmě zklamaní a smutní, nic jiného po takovém utkání cítit nemůžete. Jen velké zklamání,“ řekl slovenský gólman Baníku.

Byl to pro vás osobně největší zápas dosavadní kariéry?

Rozhodně ano. Zatím největší zápas, jaký jsem chytal. V takové atmosféře, ve finále poháru. Těšil jsem se na to. Lašty mi popřál štěstí a říkal, ať si to užiju a odchytám dobrý zápas. Máme spolu výborný vztah, podporujeme se navzájem.

Co bylo pro vývoj rozhodující? Pokutový kop?

Nejspíše ano. Chtěli jsme do půlky udržet nulu, ale ta penalta to změnila. Čekal jsem do poslední chvíle, ale pak jsem si vybral špatnou stranu.

Jak se vám chytalo?

Chytalo se mi dobře. Sám se hodnotit nechci. Něco jsem tam měl, snažil jsem se klukům pomoct, ale nestačilo to. Je škoda, že jsme nevstřelili aspoň gól. Za 0:1 už jsme se více tlačili dopředu, nezajišťovali jsme to a oni z brejku vstřelili druhou branku. Jsme zklamaní, odevzdali jsme maximum.

Bude náročné se po prohraném finále znovu namotivovat do závěru ligy?

Nesmí být! Samozřejmě, že to zklamání je teď velké. Ale teď je naším cílem skončit pátí v lize a udržet se před Libercem v posledním kole. A zahrát si play off o předkolo Evropské ligy.

4
Martin
Chlumecký
24
Jan
Juroška
99
Ladislav
Almási
77
Gigli
Ndefe
10
Matěj
Šín
9
David
Buchta
25
Jiří
Fleišman
7
Šimon
Falta
29
Ladislav
Takács
23
Jaroslav
Svozil
19
David
Lischka
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
32
Lukáš
Budínský
39
Dominik
Janošek
30
Viktor
Budinský
12
Radovan
Murin
20
Jakub
Pokorný
5
Jiří
Boula
14
Petr
Jaroň
50
Ubong
Ekpai
16
Jan
Laštůvka