st 21.6.2023
A-tým

Uzavřeno. Ewerton je hráčem Baníku!

Paixao da Silva Ewerton je hráčem Baníku! Vedení klubu dnes příchod šestadvacetiletého ofenzivního Brazilce uzavřelo se Slavií Praha.

Ewerton, který se svolením pražského klubu nastoupil v Ostravě už do letní přípravy, na Bazaly přichází z Edenu na roční hostování s opcí na přestup.

„Věříme, že je to hráč, kterým nám svými ofenzivními schopnosti může velmi pomoct. Zná soutěž i prostředí, fotbalově je dokonale prověřený několikaletým působením v naší lize. Tím, že je v Evropě už sedm let, ho ani nepovažuji za klasického cizince, neměl by mít žádný problém s aklimatizací,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Baníku se nakonec povedlo na hráče vyjednat i předkupní právo a po ročním hostování tak bude moct Ewertona v případě zájmu angažovat i na stálý přestup. Nicméně v kontraktu je současně klauzule, že Slavia si do konce roku může hráče za určitou finanční kompenzaci stáhnout zpět.

„Stran opce bylo jednání nejkomplikovanější a nejtvrdší. Ale jsme toho názoru, že v současné situaci by pro nás nebylo příliš koncepční přivádět takového hráče na hostování bez opce. Chtěli jsme mít jistotu, že pokud se mu u nás bude dařit a dostane se do své formy, budeme mít možnost ho za předem daných podmínek získat na přestup,“ řekl Luděk Mikloško.

Ewerton má k dnešnímu dni na kontě 80 ligových startů a 16 gólů a 8 asistencí. Nejvíce zazářil v předminulé sezoně v Mladé Boleslavi, kde nastřílel 11 branek a přestoupil do Slavie.

70
David
Fadairo
11
Eldar
Šehić
24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula
26
Filip
Blažek
30
Jiří
Letáček
13
Samuel
Grygar
19
David
Lischka
32
Paixao da Silva
Ewerton
10
Matěj
Šín
22
Filip
Kaloč
35
Jakub
Markovič
28
Filip
Kubala
99
Ladislav
Almási
37
Matej
Madleňák
7
Karel
Pojezný
20
Abdullahi
Tanko
4
Robert
Mišković
77
Gigli
Ndefe
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
12
Tomáš
Rigo
21
Jiří
Klíma
17
Michal
Frydrych
15
Patrick
Kpozo
1
Martin
Hrubý