ne 6.9.2020
Aktuální zprávy

Úspěšný start žen: Baník - ABC Braník 3:0

Vynikajícím způsobem vstoupily do nové mistrovské sezony ženy Baníku Ostrava. V prvním utkání 2. ligy žen si na domácí půdě areálu Vista v Ostravě poradily s ABC Braník a zvítězily 3:0. V utkání dominovala Kateřina Vojtková, která dva góly dala a na třetí přihrála.

Baník byl po celý zápas aktivnějším týmem a držel si územní převahu. Hned v 5. minutě přišlo uklidnění. Veronika Kütnerová zatáhla míč po lajně, přihrála pod sebe do šestnáctky, kam si naběhla Kateřina Vojtková. Ta míč bezpečně uklidila do sítě.  

Ostravanky byly i nadále aktivnější, do šancí se ale dostávaly především po standardkách. Jednu z nich využila ve 42. minutě právě Kateřina Vojtková, která hlavou umístila k zadní tyči centr Lucie Hlavenkové. 

V 78. minutě uvolnila Kateřina Vojtková Veroniku Kütnerovou, která se dostala do sólové akce. Poradila si suverénně a brankářce Pražanek nedala šanci.  "Chybělo nám několik hráček základní sestavy. Holky se s tím vypořádaly stejně jako s nástrahami prvního zápasu sezony, který bývá někdy přece jen poznamenán nervozitou. Je co zlepšovat, to určitě ano, ale za bojovnost a přístup k zápasu si holky pochvalu zaslouží," hodnotil utkání trenér Milan Páleník.

Úspěšně vstoupil do sezony také B-tým žen Baníku, který v prvním kole MSLŽ porazil Nové Sady vysoko 5:1. 

Baník - ABC Braník 3:0 (2:0)

Branky: 5. a 42. Vojtková, 78. Kütnerová 

Baník Ostrava: Roháčková - Hrubá (61. Blažková), Hlavenková, Sehnálková, Stařinská - Šimová, Vojtková, Lebdušková - Kütnerová, Kr. Hegrová (80. Matějová), Štěpánová (85. Kremserová).

8
Jakub
Drozd
11
Nemanja
Kuzmanović
18
Tomáš
Zajíc
21
Daniel
Holzer
6
Daniel
Tetour
7
Martin
Fillo
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
20
Jakub
Pokorný
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
1
Radovan
Murin
13
Ondřej
Kukučka
5
Adam
Jánoš
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
77
Gigli
Ndefe
17
Muhammed
Sanneh
15
Patrizio
Stronati
25
Jiří
Fleišman
16
Jan
Laštůvka
31
Ondřej
Šašinka
22
Filip
Kaloč