st 1.8.2018
A-tým

Udeřila vedra - baníkovci si přivstali

Vlna tropických veder, která udeřila na Ostravsko, se promítla i do tréninkového harmonogramu baníkovského áčka. Trenér Bohumil Páník přeorganizoval už naplánovaný týdenní cyklus a kvůli vysokým teplotám přesunul tréninky z odpoledních hodin na ráno.

Hráči se ve středu v kabině sešli už v 8:00, aby se vyhnuli pětatřicetistupňové výhni, kterou na dnešní den prognostikovali meteorologové. Devadesátiminutová fáze plynula v příjemném a snesitelném počasí i díky rannímu oparu, který se nad Slezskem a Moravou držel a nepropustil k zemi pálivé sluneční paprsky.

„Ta vedra jsou opravdu úmorná a museli jsme se tomu přizpůsobit. Přehodili jsme tréninky na ráno a jednoznačně se nám to vyplatilo. Vychytali jsme to, ráno bylo optimální počasí. V momentu, kdy jsme končili, už se to začínalo lámat a už bylo cítit, že zase začíná tropické horko,“ vysvětlil trenér Bohumil Páník.

V podobném režimu bude tým fungovat i ve zbytku týdne. „Našli jsme takový model, abychom více využili toho příjemného ranního chladu. Hráči teď mají čas na regeneraci a v tom vedru se můžou schovat někam do stínu a nevystavovat se tomu ostrému slunci, protože už jen to bere sílu, a pokud v tom trénujete v nějaké vyšší intenzitě, je to obrovsky náročné,“ dodal Bohumil Páník.

0
Marek
Havran
0
David
Planka
0
Václav
Jurečka
0
Daniel
Holzer
0
Samuel
Grygar
0
Abdallah
Gning
0
Vlasiy
Sinyavskiy
0
Dennis
Owusu
0
David
Buchta
0
Karel
Pojezný
0
Michal
Frydrych
0
David
Látal
0
Artur
Musák
0
Matúš
Rusnák
0
Matěj
Chaluš
0
Viktor
Budinský
0
Michal
Kohút
0
Filip
Kubala
0
Martin
Hrubý
0
Jiří
Boula
0
Jakub
Pira
0
Filip
Šancl
0
Martin
Jedlička
0
Pablo
Ortiz