st 26.1.2022
A-tým

Ubong Ekpai: Baník? Tým, který se nevzdává

Do Baníku přichází na hostování s opcí, dnes si Ubong Ekpai na Bazalech poprvé zatrénoval. A tím jako by byl jeho přesun ze Slavie do Ostravy symbolicky dotažen do konce. Jak se do Baníku těší? Kterého z hráčů Baníku obdivuje? A proč si na svůj dres vybral číslo padesát? Dozvíte se v následujícím rozhovoru.

Baník je pro vás další zajímavou českou štací. Co pro vás příchod do Baníku znamená?

Jsem šťastný, že jsem v Baníku, stejně jako jsem byl šťastný, když jsem byl ve Slavii. Baník má výborné fanoušky a líbí se mi i Ostrava jako město. Už jsem se sem byl dvakrát v minulosti na výletě podívat. Ale když jsem začal hrát v Česku, byl Baník místem, kde jsem si přál hrát hlavně kvůli těm výborným fanouškům.

Proti Baníku jste odehrál řadu zápasů. Jak jste jej coby soupeře vnímal?

Baník hrál vždycky dobrý fotbal. Pořád mám v paměti ten poslední zápas v Ostravě se Slavií. V něm se ukázalo, že Baník se nikdy nevzdává. Se Slavií jsme tady vedli 2:0, ale Baník hrál pořád na maximum a pořád se snažil. A nakonec to skončilo 3:3. Myslím, že Baník je pro mě dobrým klubem.

Zmínil jste fanoušky Baníku…

Na ty si pamatuju velmi dobře. Baník má skvělé fanoušky, nejlepší v Česku. Když jsou v hledišti, chceš jim ukázat to nejlepší, co umíš. Protože cítíš, jak milují fotbal.

S jakým cílem do Baníku přicházíte?

Baník má dobrý tým a byl bych rád, kdyby se kvalifikoval do evropských pohárů.

Kterého z hráčů Baníku jste si ze vzájemných zápasů nejvíce pamatoval?

Jiřího Fleišmana. To je pro mě jeden z nejlepších a nejsilnějších obránců v české lize. Toho mám hodně rád. Hodně jsem sledoval i Gigli Ndefeho. Běhá nahoru a dolů stejně jako já. My rádi běháme.

Ještě dovolte otázku na číslo dresu, s nímž budete v Baníku hrát. V Plzni jste měl devadesátku, ve Slavii dvacítku. Pro Baník jste si vybral padesátku. Proč?

Protože moje máma bude mít příští týden padesát let. Je to můj dárek pro ni.

7
Karel
Pojezný
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
9
David
Buchta
11
Eldar
Šehić
0
Paixao da Silva
Ewerton
17
Michal
Frydrych
28
Filip
Kubala
21
Jiří
Klíma
20
Abdullahi
Tanko
35
Jakub
Markovič
12
Tomáš
Rigo
29
Ladislav
Takács
26
Filip
Blažek
15
Patrick
Kpozo
30
Jiří
Letáček
13
Samuel
Grygar
10
Matěj
Šín
77
Gigli
Ndefe
4
Robert
Mišković
5
Jiří
Boula