st 26.1.2022
A-tým

Ubong Ekpai: Baník? Tým, který se nevzdává

Do Baníku přichází na hostování s opcí, dnes si Ubong Ekpai na Bazalech poprvé zatrénoval. A tím jako by byl jeho přesun ze Slavie do Ostravy symbolicky dotažen do konce. Jak se do Baníku těší? Kterého z hráčů Baníku obdivuje? A proč si na svůj dres vybral číslo padesát? Dozvíte se v následujícím rozhovoru.

Baník je pro vás další zajímavou českou štací. Co pro vás příchod do Baníku znamená?

Jsem šťastný, že jsem v Baníku, stejně jako jsem byl šťastný, když jsem byl ve Slavii. Baník má výborné fanoušky a líbí se mi i Ostrava jako město. Už jsem se sem byl dvakrát v minulosti na výletě podívat. Ale když jsem začal hrát v Česku, byl Baník místem, kde jsem si přál hrát hlavně kvůli těm výborným fanouškům.

Proti Baníku jste odehrál řadu zápasů. Jak jste jej coby soupeře vnímal?

Baník hrál vždycky dobrý fotbal. Pořád mám v paměti ten poslední zápas v Ostravě se Slavií. V něm se ukázalo, že Baník se nikdy nevzdává. Se Slavií jsme tady vedli 2:0, ale Baník hrál pořád na maximum a pořád se snažil. A nakonec to skončilo 3:3. Myslím, že Baník je pro mě dobrým klubem.

Zmínil jste fanoušky Baníku…

Na ty si pamatuju velmi dobře. Baník má skvělé fanoušky, nejlepší v Česku. Když jsou v hledišti, chceš jim ukázat to nejlepší, co umíš. Protože cítíš, jak milují fotbal.

S jakým cílem do Baníku přicházíte?

Baník má dobrý tým a byl bych rád, kdyby se kvalifikoval do evropských pohárů.

Kterého z hráčů Baníku jste si ze vzájemných zápasů nejvíce pamatoval?

Jiřího Fleišmana. To je pro mě jeden z nejlepších a nejsilnějších obránců v české lize. Toho mám hodně rád. Hodně jsem sledoval i Gigli Ndefeho. Běhá nahoru a dolů stejně jako já. My rádi běháme.

Ještě dovolte otázku na číslo dresu, s nímž budete v Baníku hrát. V Plzni jste měl devadesátku, ve Slavii dvacítku. Pro Baník jste si vybral padesátku. Proč?

Protože moje máma bude mít příští týden padesát let. Je to můj dárek pro ni.

20
Jakub
Pokorný
14
Petr
Jaroň
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
29
Ladislav
Takács
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
32
Lukáš
Budínský
7
Šimon
Falta
10
Matěj
Šín
50
Ubong
Ekpai
11
Nemanja
Kuzmanović
12
Radovan
Murin
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
39
Dominik
Janošek
30
Viktor
Budinský
23
Jaroslav
Svozil
4
Martin
Chlumecký
21
Jiří
Klíma
99
Ladislav
Almási