čt 18.8.2016
A-tým

Trio talentů prodloužilo smlouvy

Baník pokračuje ve stabilizaci kádru. Po maratonu dlouhých jednání se povedlo dohodnout podpis nových smluv s trojicí talentovaných odchovanců Ondřejem Šašinkou, Denisem Granečným a Františkem Chmielem. Trio českých mládežnických reprezentantů se dnes Baníku upsalo do 30. června 2020.

Vedení klubu plní jedno ze svých předsevzetí a buduje kostru mužstva na odchovancích. „Jednání nebyla vůbec jednoduchá, o kluky s takovým potenciálem byl pochopitelně zájem. Nakonec jsme se ale dobrali ke shodě s hráči i jejich agenturou Sport Invest a dnes jsme mohli vše uzavřít a podepsat. Za klub nemohu samozřejmě říct nic jiného než to, že máme velkou radost, protože všichni tři v Baníku vyrostli a mají pro nás velkou sportovní perspektivu,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Všichni tři teenageři – devatenáctiletý brankář František Chmiel, o rok mladší ofenzivní hráč Ondřej Šašinka a sedmnáctiletý levý kraj Denis Granečný – během jarní části už poprvé nahlédli do nejvyšší soutěže. A i nyní patří do užšího kádru trenéra Vlastimila Petržely. „Na svůj věk už mají solidní zkušenosti a věříme, že se postupně stanou pilíři mužstva,“ řekl Dušan Vrťo.

8
Jaroslav
Harušťák
17
Muhammed
Sanneh
20
Jakub
Pokorný
66
Denis
Granečný
25
Jiří
Fleišman
19
David
Lischka
12
Radovan
Murin
21
Jiří
Klíma
16
Jan
Laštůvka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
32
Lukáš
Budínský
18
Tomáš
Zajíc
30
Viktor
Budinský
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
7
Ondřej
Chvěja
23
Jaroslav
Svozil
13
Roman
Potočný
4
Yira
Sor
5
Adam
Jánoš
22
Filip
Kaloč
11
Nemanja
Kuzmanović
9
David
Buchta
33
Ondřej
Kukučka