so 8.7.2017
A-tým

Tomáš Poznar: Výkony pramení z důvěry lidí v klubu

Slibný start nového angažmá. Útočník Tomáš Poznar se po příchodu z Plzně zapsal do střelecké listiny zatím ve všech třech zápasech, do kterých za Baník nastoupil. „Je to samozřejmě super, když v novém týmu nemusíte dlouho čekat na první gól. Ale důležité zápasy přijdou až v lize,“ zůstává při zemi osmadvacetiletý dlouhán z ofenzívy.

Pro hráčské sebevědomí jste ale lepší úvod v Baníku sotva mohl zažít.

Je to bezvadné, když vám to tam spadne hned v prvním zápase. Člověk si začne i více věřit. Je to určitě důsledek dobré atmosféry v týmu a klubu. Cítím podporu od vedení i trenérů a z toho pramení i ty výkony. Chtěl bych tak co nejdéle pokračovat a být Baníku prospěšný.

Znamená vaše aktuální střelecká potence, že vám sedí i rozestavení 4 – 4 – 2? Z Plzně jste byl zvyklý na systém 4 – 2 – 3 – 1.

Já právě mám dobré zkušenosti s rozestavením 4 – 4 – 2, takže mi tento způsob hry vyhovuje. Takhle jsme vlastně hrávali i ve Zlíně pod trenérem Páníkem s Lukášem Železníkem, a i tehdy nám to tam padalo a dařilo se nám. Já to určitě vítám.

Jak byste zhodnotil své první dva týdny v Baníku?

Řekl bych, že teď jsme ve fázi velké únavy. Finišujeme kondiční část. Proti Trnavě jsme to zase hodně prostřídali a první parta odvedla velké penzum práce. Hodně toho odběhala. My, co jsme šli hrát až poslední půlhodinu, jsme to pak měli trošku snadnější. Jsme rádi za výhru, ale musíme s pokorou pokračovat dále.

15
Patrick
Kpozo
13
Samuel
Grygar
70
David
Fadairo
20
Abdullahi
Tanko
19
David
Lischka
22
Filip
Kaloč
28
Filip
Kubala
6
Daniel
Tetour
35
Jakub
Markovič
99
Ladislav
Almási
1
Martin
Hrubý
17
Michal
Frydrych
10
Matěj
Šín
9
David
Buchta
29
Ladislav
Takács
24
Jan
Juroška
12
Tomáš
Rigo
7
Karel
Pojezný
32
Paixao da Silva
Ewerton
5
Jiří
Boula
26
Filip
Blažek
4
Robert
Mišković
37
Matej
Madleňák
11
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
30
Jiří
Letáček
77
Gigli
Ndefe