so 14.5.2022
A-tým

Tomáš Galásek se loučí

Tomáš Galásek se nedělním utkáním v Plzni rozloučí s Baníkem. Devětačtyřicetiletý trenér se z rodinných důvodů rozhodl pro návrat domů do Německa.

Asistent reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého strávil v Baníku rok: větší část jako spolupracovník Ondřeje Smetany, po jeho odchodu jako hlavní trenér. Nyní však zvolil návrat za svou rodinou.

„Ten rok byl pro mě velmi inspirující a obohacující a zároveň vyčerpávající, hodně mi to dalo. Rodinu mám ale v Německu a postupem času mi začala hodně chybět. Cítím potřebu ji vrátit, co pro mě v průběhu fotbalové kariéry obětovala, a to byl důvod, proč jsem se teď rozhodl vrátit domů,“ řekl Tomáš Galásek. „Baník budu samozřejmě nadále sledovat a fandit aspoň na dálku.“

„Tomáš tady nechává kus dobře odvedené práce i své nezaměnitelné energie a pozitivního myšlení. Už s předstihem nás informoval, že ho to táhne domů k rodině a po sezoně se hodlá vrátit. Rozcházíme se v dobrém a uvidíme, co přinese čas. Třeba se jednou někdy naše cesty znovu protnou, to teď ale nikdo neví. Tomášovi přejeme hodně úspěchů ve všem, čemu se bude v blízké budoucnosti věnovat,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Vedení klubu o novém realizačním týmu jedná.

9
David
Buchta
33
Eldar
Šehić
3
Muhammed
Sanneh
96
Eneo
Bitri
1
Martin
Hrubý
24
Jan
Juroška
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
14
Petr
Jaroň
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
13
Daniel
Smékal
17
Michal
Frydrych
5
Jiří
Boula
18
Robert
Mišković
23
Jaroslav
Svozil
99
Ladislav
Almási
26
Muhamed
Tijani
21
Jiří
Klíma
25
Jiří
Fleišman
30
Jiří
Letáček
6
Daniel
Tetour
7
Karel
Pojezný
22
Filip
Kaloč
10
Matěj
Šín