po 8.2.2021
Aktuální zprávy

Tijani na hostování do Třince

​AKTUALIZOVÁNO 16:01. Dnešní konec zimního přestupního termínu pro český profesionální fotbal vyvolal na Bazalech několik změn. Soupisku áčka na čtyři měsíce opouští nigerijský útočník Muhamed Tijani, který už podruhé v kariéře odchází na hostování do druholigového Třince.

Potřebuje co nejvíce hrát a u druhé ligy máme jistotu, že se jako profesionální soutěž rozjede,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann na adresu mladého Nigerijce, jenž si v aktuální sezoně připsal jedenáct prvoligových a jeden pohárový start za áčko FCB. 

Muhameda Tijaniho pod Javorový doprovodí i Lukáš Cienciala, který v zimě do Baníku právě z Třince přestoupil, ale sezonu ještě dokončí v druholigovém celku.

O jednu soutěž si polepší záložník Samuel Kulig, který už s áčkem Baníku několikrát trénoval, ale pravidelně hrával za třetiligovou juniorku. Jaro stráví ve Slavoji Vyšehrad.

„Jde o patro výše do kvalitnější soutěže, může nabrat nové herní zkušenosti, je to pro něj krok dopředu. Navíc začátek MSFL je na rozdíl od druhé ligy zatím zahalen nejistotou,“ uvedl Alois Grussmann s tím, že se stejně jako u Tijaniho jedná o hostování do konce sezony bez opce.


SOUHRN HOSTOVÁNÍ

Ondřej Chvěja (Pohronie)

Muhamed Tijani (Třinec)

Samuel Kulig (Vyšehrad)

Lukáš Cienciala (Třinec)

František Chmiel (Blansko)

Roman Holiš (Táborsko)

12
Radovan
Murin
5
Adam
Jánoš
23
Jaroslav
Svozil
7
Ondřej
Chvěja
6
Daniel
Tetour
13
Roman
Potočný
33
Ondřej
Kukučka
4
Yira
Sor
8
Jaroslav
Harušťák
17
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka
30
Viktor
Budinský
32
Lukáš
Budínský
77
Gigli
Ndefe
66
Denis
Granečný
20
Jakub
Pokorný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
19
David
Lischka
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška