po 8.2.2021
Aktuální zprávy

Tijani na hostování do Třince

​AKTUALIZOVÁNO 16:01. Dnešní konec zimního přestupního termínu pro český profesionální fotbal vyvolal na Bazalech několik změn. Soupisku áčka na čtyři měsíce opouští nigerijský útočník Muhamed Tijani, který už podruhé v kariéře odchází na hostování do druholigového Třince.

Potřebuje co nejvíce hrát a u druhé ligy máme jistotu, že se jako profesionální soutěž rozjede,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann na adresu mladého Nigerijce, jenž si v aktuální sezoně připsal jedenáct prvoligových a jeden pohárový start za áčko FCB. 

Muhameda Tijaniho pod Javorový doprovodí i Lukáš Cienciala, který v zimě do Baníku právě z Třince přestoupil, ale sezonu ještě dokončí v druholigovém celku.

O jednu soutěž si polepší záložník Samuel Kulig, který už s áčkem Baníku několikrát trénoval, ale pravidelně hrával za třetiligovou juniorku. Jaro stráví ve Slavoji Vyšehrad.

„Jde o patro výše do kvalitnější soutěže, může nabrat nové herní zkušenosti, je to pro něj krok dopředu. Navíc začátek MSFL je na rozdíl od druhé ligy zatím zahalen nejistotou,“ uvedl Alois Grussmann s tím, že se stejně jako u Tijaniho jedná o hostování do konce sezony bez opce.


SOUHRN HOSTOVÁNÍ

Ondřej Chvěja (Pohronie)

Muhamed Tijani (Třinec)

Samuel Kulig (Vyšehrad)

Lukáš Cienciala (Třinec)

František Chmiel (Blansko)

Roman Holiš (Táborsko)

32
Paixao da Silva
Ewerton
22
Filip
Kaloč
13
Samuel
Grygar
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
70
David
Fadairo
12
Tomáš
Rigo
11
Eldar
Šehić
30
Jiří
Letáček
9
David
Buchta
15
Patrick
Kpozo
20
Abdullahi
Tanko
35
Jakub
Markovič
77
Gigli
Ndefe
29
Ladislav
Takács
4
Robert
Mišković
1
Martin
Hrubý
6
Daniel
Tetour
28
Filip
Kubala
7
Karel
Pojezný
99
Ladislav
Almási
37
Matej
Madleňák
26
Filip
Blažek
10
Matěj
Šín
17
Michal
Frydrych