FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Těžký dvojboj s mistrem začne v MOL Cupu

29.10.2019 | Redakce

Těžší soupeř momentálně na české scéně neexistuje. Baník se popasuje s pražskou Slavií, a to hned dvakrát ve čtyřech dnech. Dvojzápas odstartuje ve středu v 17:00 v osmifinále MOL Cupu na Městském stadionu v Ostravě, odvetu si týmy dají v sobotu už v rámci FORTUNA:LIGY.

Slavia je v aktuální sezoně na domácím poli zcela dominantní: ve čtrnácti ligových kolech pouze dvakrát remizovala a úspěšně se prezentuje i na evropském jevišti v Lize mistrů.

„Díváme se zatím jen na středeční zápas. Ten je pro nás bližší a důležitější,“ vysvětlil trenér Bohumil Páník. „Žádný zápas z těch dvou pro nás není prioritou. Oba jsou stejně důležité! Teď chceme vyhrát to domácí utkání a postoupit v poháru, pak se budeme zamýšlet nad tím ligovým zápasem,“ doplnil kouč, který nedělní ligový duel Plzně se Slavií sledoval na vlastní oči ve Štruncových sadech.

Baník a Slavia mají ještě v čerstvé paměti květnové finále MOL Cupu v Olomouci. To dopadlo lépe pro Pražany. „Myslím si, že výkon Slavie šel od té doby ještě nahoru, což dokazuje v evropských pohárech. Slavia je dneska silnější než v tom finále, ale my jsme taky silnější,“ mínil Bohumil Páník.

Sestavy Baníku i Slavie se proti ligovým střetnutím pravděpodobně změní. Víc možností má nepochybně soupeř. „Já si ale myslím, že jsme schopni to přečíst a trefit se plus minus do jejich sestavy. U nás tam těch možností moc není, uvidíme, který hráč z těch marodů bude případně schopen doplnit kádr,“ dodal ostravský trenér.

Utkání má start v 17:00, vstupenek je dostatek.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA