st 23.4.2025
Aktuální zprávy

Startuje rekordní Turnaj národů

Rekordní počet účastníků – šestnáct – bude mít letošní, již 6. ročník Turnaje národů, určeného týmům kategorie U15. Ten se bude hrát v Ostravě a na několika místech Pobeskydí ve dnech 24 – 26. dubna. Zúčastní se jej týmy z šesti zemí včetně anglických Liverpoolu F.C. či Southamptonu, německé Herthy Berlín nebo 1.FC Köln.

Z Turnaje národů se za pět let jeho existence stal elitní evropský mezinárodní mládežnický turnaj. „Dnes už dávno nemusíme zástupce velkých evropských klubů k účasti přemlouvat. Samy se nám o účast hlásí a nám vyvstal jiný problém. Jsme bohužel z kapacitních důvodů nuceni některé žádosti velkých zahraničních klubů o účast na Turnaji národů s velkou lítostí odmítat,“ řekl Roman Holiš, předseda Akademie FCB, která jeden z tradičních baníkovských mládežnických turnajů pořádá. „To je důvod, proč jsme počet účastníků turnaje rozšířili na šestnáct,“ řekl Roman Holiš.

Šestnáct týmů z Anglie, Německa, Dánska, Polska, Slovenska a domácí české scény si to mezi sebou ve dnech 24. a 25. dubna rozdá v základních skupinách. Baník bude hrát své skupinové zápasy se Slovanem Bratislava (24.4., 15.00, Metylovice), Augsburgem (25.4., 11.30, Metylovice) a Southamptonem (25.4., 13.00, Palkovice). Hrací doba jednoho utkání je 1x40 minut.

Zápasy finálové skupiny o 1.-4. místo jsou naplánovány na 26. dubna od 10.00 na Bazalech.

Také letošní Turnaj národů má ve svém podtitulu uctění památky obětí holocaustu a jeho účastníci se kvůli tomu vypraví po skončení fotbalového zápolení k památníku do Osvětimi a zúčastní se také následné diskuzní besedy na dané téma.

10
Matěj
Šín
21
Michal
Kohút
31
Alexander
Munksgaard
28
Filip
Kubala
17
Michal
Frydrych
9
David
Buchta
6
Karel
Pojezný
37
Matěj
Chaluš
25
Dennis
Owusu
33
Erik
Prekop
19
David
Lischka
22
Tomáš
Zlatohlávek
99
Georgios
Kornezos
15
Patrick
Kpozo
30
Dominik
Holec
95
Daniel
Holzer
42
Jiří
Míček
11
David
Látal
5
Jiří
Boula
41
Mikuláš
Kubný
66
Matúš
Rusnák
12
Tomáš
Rigo