st 19.7.2023
A-tým

Souhrn letních změn v kádru

Kádr áčka prošel v letní přestávce velkou přestavbou. K dnešku bylo administrativně uzavřeno deset příchodů.

Jedenáctým nováčkem by se mohl stát Nigerijec David Fadairo, jehož transfer je stále rozjednán. "Zájem máme i o Srdjana Plavšiće, ale tam to není jen o nás. Bude záležet na něm, jak se rozhodne, protože nabídek má více," řekl šéf sportovního úseku Luděk Mikloško.

Sedm hráčů z jarního kádru naopak odešlo s tím, že angažmá Daniela Smékala ve Skalici se stále dolaďuje.

"Letos chceme mít trošku širší kádr, protože v minulé sezoně nám v závěru několik zraněných hráčů vypadlo. Úplně přesné číslo neřeknu, ale pětadvacet, šestadvacet hráčů bychom mít chtěli. Budeme teď navíc mnohem více propojeni i s béčkem, které bude přímo na Bazalech," řekl Pavel Hapal.


Příchody:

Jakub Markovič (Slavia Praha), Filip Blažek (Skalica), Matej Madleňák (hostování s opcí MFK Ružomberok), Gigli Ndefe (návrat z hostování v Liberci), Ewerton (hostování s opcí Slavia Praha), Samuel Grygar (Inter Milán), Patrick Kpozo (Šeriff Tiraspol), Tomáš Rigo (Slavia Praha), Filip Kubala (Hradec Králové), Abdullahi Tanko (Varnsdorf)

Odchody:

Jaroslav Svozil (MFK Karviná), Cadu (návrat z hostování do Viktorie Plzeň), Srdjan Plavšić (návrat z hostování do Slavie Praha), Muhamed Tijani (Slavia Praha), Nemanja Kuzmanović (Nea Salamina), Daniel Smékal (v jednání MFK Skalica), Jan Laštůvka (v jednání)

7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
35
Jakub
Markovič
13
Samuel
Grygar
24
Jan
Juroška
30
Jiří
Letáček
0
Paixao da Silva
Ewerton
19
David
Lischka
15
Patrick
Kpozo
9
David
Buchta
29
Ladislav
Takács
20
Abdullahi
Tanko
28
Filip
Kubala
10
Matěj
Šín
77
Gigli
Ndefe
17
Michal
Frydrych
11
Eldar
Šehić
12
Tomáš
Rigo
4
Robert
Mišković
26
Filip
Blažek
21
Jiří
Klíma