FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Smutná zpráva: odešel Josef Kolečko

08.08.2016 | Klub

Baníkovskou rodinu navždy opustil Josef Kolečko. Rodák ze Slavkova u Brna, který na Bazalech působil v hráčské i trenérské roli, zemřel v neděli po dlouhé těžké nemoci ve věku 71 let. Pohřeb se na přání zesnulého neuskuteční.

Josef Kolečko (na snímku druhý zleva v horní řadě) do Ostravy přišel v roce 1967 a s výjimkou dvouleté základní vojenské služby v Banské Bystrici tady vydržel až do roku 1977. Jako ofenzivní záložník s mužstvem slavil i první československý mistrovský titul v roce 1976. Po skončení aktivní kariéry se do Baníku vrátil jako trenér – áčko vedl v letech 1984 až 1986. Za Baník odehrál v lize 125 utkání a vstřelil 13 branek, dalších 13 startů a dva góly si připsal v Pohárů mistrů evropských zemí a Poháru UEFA.

„V posledních letech se hodně věnoval přestavbě domu, zahradě a včelám. Na Baník ale do posledních chvil často vzpomínal. Před odchodem do fotbalového nebe si přál, aby se pohřeb v jakékoliv podobě nekonal,“ řekl jeho kamarád Ladislav Pacák, který klub o úmrtí známé postavy modrobílé historie informoval.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA