FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Sedmnáctku čeká odveta s RB Lipsko!

07.02.2019 | Redakce

K odvetnému utkání s vrstevníky Red Bull Lipsko vyrazila baníkovská sedmnáctka. Tým trenéra Tomáše Hejduška dokázal loni v létě nad stejně starými hráči z věhlasné německé akademie vyhrát 4:1. Díky čemuž si vysloužili pozvání k odvetě.

"Považujeme si to za velkou čest. A i když jsme v současné době poměrně značně oslabeni, protože Vojta Wojatschke a Jakub Drozd jsou na reprezentačních srazech a někteří jiní kluci jsou zraněni, do Lipska se těšíme, protože si jedeme pro další zkušenost. Ty jsou k nezaplacení," řekl Petr Mašlej, šéf mládežnického úseku Baníku Ostrava.

Baníkovská sedmnáctka si pod vedením Tomáše Hejduška zahraje v Lipsku dva zápasy. "V pátek sehrajeme modelované utkání s devatenáctkou Eintrachtu Lipsko. No a v sobotu už dojde na souboj s RB Lipsko U17," vylíčil Petr Mašlej s tím, že ani tímto utkáním program mladých baníkovců v Lipsku neskončí. Po zápase se totiž ostravská výprava vydá na skutečnou laskominu, čeká ji návštěva bundesligového duelu RB Lipsko - Eintracht Frankfurt, tedy souboje dvou týmů z popředí aktuální tabulky Bundesligy. "Pak se tým vrátí domů, já si pobyt v Lipsku prodloužím. Spolu s naším fyzioterapeutem absolvujeme v Lipsku stáž. A samozřejmě že neodjedeme, aniž bychom RB Lipsko pozvali na některý z našich mládežnických turnajů, které budeme v letošním roce pořádat," uzavřel Petr Mašlej.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
Solaris Bus
FORTUNA
×
Dnes v 15:00 | A-tým
AC Sparta Praha
FC Baník Ostrava