so 24.9.2016
A-tým

Scházela nám odvaha, trápí trenéra

Nebyl to zrovna úspěšný týden. Baník po středečním pohárovém vyřazení na hřišti třetiligového Litoměřicka nepřemohl ani Pardubice a kouč Vlastimil Petržela po dnešní bezgólové plichtě nemaloval věci narůžovo. „Ani jeden z týmů si výhru nezasloužil. Pro mě je starost to, že si tři body nezasloužil ani náš tým,“ uvedl.

Jak hodnotíte výkon svého týmu?

Bylo to nesmírně bojovné utkání, což jsme ale čekali. K tomu musíme připočíst i dopolední začátek, který nemám moc rád. Našemu výkonu scházela odvaha dostat se do pokutového území. Když už se tam třeba po přestávce Karol Mondek dostal, tak si míči podkopnul a soupeř mu ho stačil vypíchnout.

Celkově ale vaše hra proti jiným zápasům zaostávala…

Domácí celek hrál výborně, obětavě a bojovně. Byly to úplně jiné Pardubice, než které jsem tady viděl v utkání s Opavou. Nám se nedařilo kombinovat, prostě jsme nehráli tak, jako třeba doma proti Prostějovu, kdy jsme soupeře přehráli a vykombinovali. V poločase se nám zranil Stáňa, což bylo na naší hře pak znát, navíc nehrál ani distancovaný Hučko. Musím se ještě podívat na videozáznam, ale z mého pohledu se zdálo, že dal Stáňa na konci prvního poločasu regulérní gól.

Co se dělo o přestávce v kabině?

Bylo tam hodně rušno, protože jsem neřval jen já, ale také zkušení kluci z týmu, kteří k tomu mají taky, co říct. Chyběl tomu důraz i nasazení. Já jsem byl fotbalista, který vždy skočil do všeho, žádný souboj jsem nevypustil. Tady mi přišlo, že řada hráčů se v prvním poločase šetřila, což je samozřejmě špatně. Takových hráčů tam bylo osm. My v těch soubojích nemůžeme uhýbat a prohrávat je.

33
Ondřej
Kukučka
12
Radovan
Murin
11
Nemanja
Kuzmanović
17
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka
13
Roman
Potočný
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
32
Lukáš
Budínský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
5
Adam
Jánoš
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
4
Yira
Sor
22
Filip
Kaloč
66
Denis
Granečný
30
Viktor
Budinský
7
Ondřej
Chvěja
20
Jakub
Pokorný
8
Jaroslav
Harušťák
19
David
Lischka
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
24
Jan
Juroška