FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

S Viktorií Žižkov byla uzavřena dohoda o narovnání

11.02.2016 | Tomáš Svoboda

Velmi pozitivní zprávu mohl veřejnosti na čtvrteční tiskové konferenci sdělit nový majitel Baníku Václav Brabec. Podařilo se mu uzavřít dohodu o narovnání s klubem FK Viktoria Žižkov, který se s Baníkem téměř šest let přel o neuhrazené částky za přestupy hráčů Hušbauera a Koukala.

Jak fanoušci vědí, kauza Žižkov se táhla od roku 2010 a od té doby stála Baník hodně energie i financí. Na sportovním poli přinášela čas od času výrazné komplikace, protože kvůli ní měl klub zastavované přestupy.

"Žižkov celkem nárokoval částku přesahující 60 milionů. Dneska jsme se prostřednictvím mého právníka, předsedy dozorčí rady Baníku, pana Kubíka, dostali k podpisu smlouvy o narovnání. Teď se ještě řeší bezdlužnost, což potřebujeme, abychom měli odblokované přestupy. S nimi se to trošku táhlo právě proto, že jsem chtěl kauzu Žižkov jednou provždy vyřešit," uvedl Václav Brabec.

„Jsem v této chvíli na 99 procent přesvědčen, že kauza Žižkov je uzavřena. Podepsali jsme dohodu, peníze od nás odešly, a i když nevím, jak dlouho trvá mechanismus odblokování přestupů, věřím, že vše stihneme a že budeme moci zaregistrovat hráče, které chceme přivést,“ dodal majitel Baníku. Klub by se měl v následujících dnech, které zbývají do nedělního startu ligy, dohodnout se Slavií Praha na dalším působení trojice Robert Hrubý, Marek Červenka a Martin Dostál.

Stejně tak je možné i další doplnění kádru. Jak v minulých dnech potvrdil trenér Vlastimil Petržela, do baníkovských řad by chtěl přivést nového hráče na post stopera.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
Solaris Bus
FORTUNA
×
Dnes v 15:00 | A-tým
AC Sparta Praha
FC Baník Ostrava