st 16.10.2019
A-tým

Rudolf Reiter: Hlavně se v Plzni nebojme hrát!

Poslední ligový duel, ten proti Zlínu (4:0) se mu velice vydařil. Jeden gól vstřelil, na druhý přihrál. Teď ale Rudolf Reiter dobře ví, že nejen jeho, ale celý Baník čeká výrazně těžší duel. V neděli v Plzni.

Po dvou týdnech vás zase čeká ostrý zápas. A navíc na půdě Viktorie. Jak se těšíte?

Těšíme se hodně. Všichni. Čekáme na to celý týden, je to vyvrcholení naší práce. Kór teď, když si to můžeme rozdat s jedním z nejlepších týmů v republice. Budeme dělat všechno pro to, abychom venku konečně bodovali i s týmem z top pětky.

Lze považovat za výhodu, že jste před zápasem s tak těžkým soupeřem měli dva týdny na přípravu?

Z určitého pohledu to výhoda být může, na druhou stranu, oni to volno měli taky. Ano, byl čas si vyzkoušet některé věci, na které před tím čas nebyl, takže určitá výhoda tam být může, ale že by to byl obrovský rozdíl, to si nemyslím.

Co je podle vás nutné především změnit, aby Baník konečně uspěl na půdě silného ligového soupeře?

Bude to o nastavení v hlavě. Bude to o nás. Všichni víme, že ty venkovní výsledky dobré nebyly. Takže to všichni budou chtít odčinit. Já věřím, že na tom hřišti teď opravdu necháme úplně všechno.

Jak vy osobně vzpomínáte na svá utkání na hřišti Plzně ještě z doby, kdy jste hrával za Bohemians?

Relativně docela dobře. I když jsme tam dvakrát prohráli. Jednou 1:2, a pak 2:3 v zápase, kdy jsme s Bohemkou Plzeň přehrávali a za stavu 2:2 jsme měli dvě obrovské šance, takže jsme tam klidně vyhrát mohli. Já si ale hlavně pamatuju zápas doma, kdy jsme Plzeň porazili 5:2.

Takže jak na Plzeň?

No hlavně se nebát hrát. Nebýt ustrašený, nehrát zanďoura a naopak si to jet s nimi rozdat na férovku. Já si myslím, že když se nám bude dařit a budeme si věřit a v hlavách budeme správně nastavení, opravdu tam můžeme něco uhrát.

30
Jiří
Letáček
20
Abdullahi
Tanko
26
Filip
Blažek
15
Patrick
Kpozo
11
Eldar
Šehić
4
Robert
Mišković
28
Filip
Kubala
29
Ladislav
Takács
35
Jakub
Markovič
17
Michal
Frydrych
13
Samuel
Grygar
12
Tomáš
Rigo
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
7
Karel
Pojezný
10
Matěj
Šín
19
David
Lischka
77
Gigli
Ndefe
0
Paixao da Silva
Ewerton
24
Jan
Juroška