st 16.10.2019
A-tým

Rudolf Reiter: Hlavně se v Plzni nebojme hrát!

Poslední ligový duel, ten proti Zlínu (4:0) se mu velice vydařil. Jeden gól vstřelil, na druhý přihrál. Teď ale Rudolf Reiter dobře ví, že nejen jeho, ale celý Baník čeká výrazně těžší duel. V neděli v Plzni.

Po dvou týdnech vás zase čeká ostrý zápas. A navíc na půdě Viktorie. Jak se těšíte?

Těšíme se hodně. Všichni. Čekáme na to celý týden, je to vyvrcholení naší práce. Kór teď, když si to můžeme rozdat s jedním z nejlepších týmů v republice. Budeme dělat všechno pro to, abychom venku konečně bodovali i s týmem z top pětky.

Lze považovat za výhodu, že jste před zápasem s tak těžkým soupeřem měli dva týdny na přípravu?

Z určitého pohledu to výhoda být může, na druhou stranu, oni to volno měli taky. Ano, byl čas si vyzkoušet některé věci, na které před tím čas nebyl, takže určitá výhoda tam být může, ale že by to byl obrovský rozdíl, to si nemyslím.

Co je podle vás nutné především změnit, aby Baník konečně uspěl na půdě silného ligového soupeře?

Bude to o nastavení v hlavě. Bude to o nás. Všichni víme, že ty venkovní výsledky dobré nebyly. Takže to všichni budou chtít odčinit. Já věřím, že na tom hřišti teď opravdu necháme úplně všechno.

Jak vy osobně vzpomínáte na svá utkání na hřišti Plzně ještě z doby, kdy jste hrával za Bohemians?

Relativně docela dobře. I když jsme tam dvakrát prohráli. Jednou 1:2, a pak 2:3 v zápase, kdy jsme s Bohemkou Plzeň přehrávali a za stavu 2:2 jsme měli dvě obrovské šance, takže jsme tam klidně vyhrát mohli. Já si ale hlavně pamatuju zápas doma, kdy jsme Plzeň porazili 5:2.

Takže jak na Plzeň?

No hlavně se nebát hrát. Nebýt ustrašený, nehrát zanďoura a naopak si to jet s nimi rozdat na férovku. Já si myslím, že když se nám bude dařit a budeme si věřit a v hlavách budeme správně nastavení, opravdu tam můžeme něco uhrát.

5
Adam
Jánoš
23
Jaroslav
Svozil
9
David
Buchta
8
Jaroslav
Harušťák
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
32
Lukáš
Budínský
99
Ladislav
Almási
21
Jiří
Klíma
30
Viktor
Budinský
16
Jan
Laštůvka
20
Jakub
Pokorný
13
Roman
Potočný
11
Nemanja
Kuzmanović
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
17
Muhammed
Sanneh
7
Ondřej
Chvěja
25
Jiří
Fleišman
4
Yira
Sor
77
Gigli
Ndefe
6
Daniel
Tetour
12
Radovan
Murin
66
Denis
Granečný
33
Ondřej
Kukučka
19
David
Lischka