so 12.8.2017
A-tým

Radim Kučera: Pykali jsme za chyby

Baník venku rozhodně nenudí. Po vítězství 3:1 v Brně odehrál další ofenzivní partii i v Uherském Hradišti, ale po porážce 2:5 tentokrát zůstal bez bodu. „Bohužel jsme dnes soupeři nabídli lehkovážné chyby, které byly potrestány,“ uznal trenér Radim Kučera.

Prohrávat ve 23. minutě 0:3 není úplně ideální začátek zápasu. Jak si to vysvětlujete?

My jsme si dnes zápas jednoznačně zpackali sami. Některé góly jsme soupeři vysloveně nabídli a Slovácko je tak kvalitní tým, že to potrestá a využije. Ale i za stavu 0:3 jsme se dokázali zvednout. Měli jsme tam situace, kdy se to mohlo ještě hodně zdramatizovat, ale nevyužili jsme je, ať to byly šance Milana Baroše nebo Carlose ve druhé půlce za stavu 2:4.

Zaskočilo vám něčím Slovácko?

To bych neřekl. Takhle se někdy zápas prostě vyvine. Slovácko bylo důrazné, presovalo, ale my jsme s tím počítali. Vypadalo to, že po třetím gólu budeme na kolenou. Ale dostali jsme se z toho. Kdybychom poločas dohráli do stavu 2:3, bylo by to super. Ale bohužel jsme dostali gól na 2:4 pár sekund před přestávkou. Ale i tak to s námi nezacloumalo. Udělal jsem nějaké změny. Bary měl šanci na 3:4, kdyby to dal... Ale to je kdyby. Mohli jsme to zdramatizovat daleko víc, bylo to v našich silách, to ale nenastalo. Svým způsobem to vypadaá jako debakl, ale zavinili jsme si to sami.

Nemohla se na přístupu hráčů projevit nějak vysoká výhra 6:1 z přípravy?

To rozhodně ne. V přípravě nám tehdy Slovácko dvacet minut nepůjčilo míč a my jsme z první akce dali gól. Oni nás dneska nemačkali, ale z našich lehkovážných chyb se dostali do vedení. To byly od nás dárky. S přípravou bych to absolutně nespojoval. Zápas se někdy takhle vyvine. Individuální chyba nastane, i přesto bylo v našich silách zápas zdramatizovat.