FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

První prosincová posila: Dame Diop

22.12.2017 | Redakce

​Z řady souběžných jednání vykrystalizovala první zimní posila. Baník dovedl do zdárného konce námluvy se senegalským útočníkem Dame Diopem: čtyřiadvacetiletý útočník do Ostravy přestupuje ze Zlína a na Bazalech dnes podepsal dlouhodobou smlouvu.

Útočník, který na jaře se Zlínem ovládl domácí MOL Cup, a mohl si tak na podzim zahrát v pěti zápasech Evropské ligy, působí na starém kontinentu od roku 2012. Z Chimki Moskva se přes arménský Širak, Slavii a Zlín teď dostal až do Ostravy.

„Sledovali jsme ho během působení ve Zlíně. Jedná se o kvalitního hráče s nesporným potenciálem a se zkušenostmi z evropských pohárů, který přinese ještě další zkvalitnění do naší ofenzívy. Jednání s hráčem i s agentem byla velmi korektní, po pár schůzkách jsme se domluvili. Hráč měl nabídky prodloužit smlouvu ve Zlíně i z jiných klubů, proto jsme rádi, že se rozhodl pro nás,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Dame Diop, který má na kontě i jeden start za senegalskou reprezentaci v přípravném utkání proti Kolumbii, přichází do Baníku s vizitkou 45 zápasů a 9 gólů v české lize. Během svého působení v Arménii s Širakem vyhrál ligu, národní pohár i superpohár. 

„O Baníku vím, že to je klub, který má skvělé fanoušky, zvuk a i ambice. Velmi se těším do nové organizace a věřím, že mužstvu pomůžu k dobrým výsledkům. Pár kluků jsem zažil ještě ve Slavii, o to jednodušší bude adaptace v novém prostředí,“ řekl Dame Diop.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA