FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Příprava se vrací do normálního režimu

11.05.2020 | Redakce

Tréninky Baníku už ode dneška mají opět plně prvoligové parametry. Počínaje dneškem padla většina restrikcí, které bránily v plnohodnotné přípravě, a tým se konečně poprvé mohl chystat v kompletním počtu hráčů na jednom hřišti.

Po dvou měsících mohl kouč Luboš Kozel opět vést celé mužstvo najednou. Povinné rozdělení do skupinek dneškem padlo a krom dezinfekčních přípravků na střídačce už se režim podobal normálu.

“Je to zase lepší. Už můžeme dělat opět na součinnosti, což jsme teď dva měsíce dělat nemohli. Přirozeně, že ten pocit velkého hřiště hráči za jeden trénink nezískají. Nějakou dobu to potrvá, ale pro přípravu to je velice důležitý krok kupředu,” řekl kouč Luboš Kozel.

Jak teď Baník bude časovat formu, když přesně stanovené datum restartu stále nebylo určeno? “V úterý už snad budeme moudřejší,” podotkl trenér směrem k plánovanému grémiu ligových klubů, na němž by mělo padnout rozhodnutí.

Přesto Baník tak jako další kluby využívá rozvolněných opatření alespoň k tréninkovým zápasům. Tím prvním bude v úterý dopoledne utkání s druholigovým MFK Vítkovice. Po dohodě obou klubů i s ohledem na kvantitativní limit účastníků na stadionu se bude hrát za zavřenými dveřmi bez přítomnosti veřejnosti. Ani původně plánovaný stream nakonec po dohodě trenérů obou týmů realizován nebude.

“Poprvé po delší době uvidíme, jak se hráči budou chovat na velkém hřišti a v takovém počtu,” poznamenal k zápasu samotnému Luboš Kozel.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA