čt 19.5.2022
Aktuální zprávy

Přijďte oslavit postup dorostenek Baníku!

Velmi dobrá práce baníkovské akademie, další důležitý krok v cestě baníkovského ženského fotbalu mezi elitu. Dorostenky Baníku mohou už v sobotu po domácím utkání proti Sigmě Olomouc oslavit postup do 1. dorostenecké ligy! Přijďte v sobotu do Markvartovic tento očekávaný úspěch s mladými fotbalistkami Baníku oslavit, utkání s Olomoucí začíná ve 14 hodin!

Že bude baníkovský ženský fotbal na konci sezony slavit postup mezi republikovou elitu, se čekalo. Víc ale od seniorského ženského týmu Baníku, který v minulých dvou sezonách přišel o takřka jistý postup vinou koronaviru a následného nedohrání soutěže. Letošní sezona se ale vyvíjí jinak, "Baňkám" nevyšlo jaro, postupovou pozici ztratily a už se na ni bodově dotáhnout nemohou. Nic by na tom nezměnil ani případný úspěch proti béčku Sparty v utkání, které ženy Baníku sehrají v neděli od 14 hodin v Radvanicích.

Jinak je tomu ale u dorostenek Baníku. Ty suverénně vládnou moravské skupině 2. dorostenecké ligy a k postupové jistotě jim stačí už jen jediný bodík, nebo jakékoliv zaváhání konkurentek z Líšně. Pokud tedy dorostenky Baníku v sobotu v Markvartovicích neprohrají se Sigmou, budou se radovat z postupu a v příští sezoně se budeme moci těšit na souboje baníkovských dorostenek s vrstevnicemi Sparty, Slavie a dalších českých elitních klubů. "Jsme od toho už opravdu jen krok, dá se říct spíš krůček. Věřím, že už v sobotu postup do první ligy oslavíme. Přáli jsme si v této sezoně Baníku k jeho stým narozeninám něco dát a věřili jsme, že to bude postup. Jsem si jistá, že teď už to dotáhneme a že po více než deseti letech se dívčí fotbal Baníku vrátí mezi elitu. A že z tohoto úspěchu Akademie Baníku bude v blízké budoucnosti těžit i seniorský ženský baníkovský fotbal," uvedla Jana Blahová, trenérka baníkovských dorostenek.

Pokud chcete oslavit očekávaný postup dorostenek Baníku do 1. ligy, připomínáme, že utkání s Olomoucí se hraje v sobotu 21. května od 14 hodin v Markvartovicích.

Zápasy

25.
sobota
června
Baník VS Otrokovice
Přátelská utkání
29.
středa
června
17:00
Baník VS Zlín
Přátelská utkání

Další články

0
Jiří
Klíma
0
David
Buchta
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Ladislav
Takács
0
Jan
Laštůvka
0
David
Lischka
0
Jan
Juroška
0
Lukáš
Budínský
0
Muhammed
Sanneh
0
Jakub
Pokorný
0
Daniel
Tetour
0
Filip
Kaloč
0
Ladislav
Almási
0
Gigli
Ndefe
0
Jiří
Boula
0
Jaroslav
Svozil
0
Jiří
Fleišman
0
Petr
Jaroň
0
Martin
Chlumecký