út 4.1.2022
A-tým

Přichází Martin Chlumecký

Baník zareagoval na vývoj situace v defenzivní řadě týmu a přivedl do kádru univerzála Martina Chlumeckého. Brzy pětadvacetiletý levonohý fotbalista, jenž naposledy působil v Teplicích, podepsal na Bazalech smlouvu a stal se tak kmenovým hráčem Baníku.

Martin Chlumecký je odchovancem Slovanu Liberec. V nejvyšší soutěži debutoval jako jedenadvacetiletý hráč Dukly v utkání s Plzní v červenci 2018. Naposledy působil v Teplicích, kde se v prosinci nedohodl na podmínkách svého dalšího působení. 

„Toho jsme využili a v situaci, kdy s námi aktuálně nepokračuje David Lischka, jehož si z hostování stáhla Sparta, jsme se s Martinem dohodli na přestupu do Baníku. Je to levonohý hráč, který umí podat kvalitní výkony na místě stopera, krajního obránce i na jiných postech. A vzhledem ke svému věku je i perspektivní. Já věřím, že se mu u nás bude dařit,“ řekl Alois Grussmann, sportovní ředitel Baníku Ostrava.

„Když přišla nabídka jít do Baníku, nebylo o čem přemýšlet,“ řekl Martin Chlumecký, který měl na stole i několik dalších nabídek. „Některé byly ze zahraničí, něco z české ligy. Ale Baník je jedním z největších českých klubů, takže jsem se rozhodl velice rychle,“ doplnil Martin Chlumecký, který se v prosinci stal trochu nečekaně volným hráčem. 

„Byl tam problém ohledně mé smlouvy. Něco jsem v ní měl zakotveno a vedení Teplic chtělo to něco ze smlouvy vyjmout. Na tom jsme se ale nedomluvili, takže jsme se dohodli, že bude lepší smlouvu vzájemně ukončit. A to mi pomohlo k angažmá v Baníku,“ uzavřel nový hráč Baníku.

Zápasy

25.
sobota
června
Baník VS Otrokovice
Přátelská utkání
29.
středa
června
17:00
Baník VS Zlín
Přátelská utkání

Další články

0
Jan
Juroška
0
Daniel
Tetour
0
Lukáš
Budínský
0
Ladislav
Almási
0
Jan
Laštůvka
0
Jiří
Fleišman
0
Jiří
Klíma
0
David
Buchta
0
Filip
Kaloč
0
Nemanja
Kuzmanović
0
David
Lischka
0
Jakub
Pokorný
0
Ladislav
Takács
0
Muhammed
Sanneh
0
Jiří
Boula
0
Petr
Jaroň
0
Martin
Chlumecký
0
Jaroslav
Svozil
0
Gigli
Ndefe