FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Preview: Příbram – Baník (úterý, 18:00)

25.05.2020 | Redakce

Neplánovaná pauza končí. Baník se po 77 dnech opět vrhne do bitvy o prvoligové body. Dějištěm jeho obnovené premiéry bude v úterý od 18:00 Příbram, zápas přímým přenosem vysílá ČT sport.

FORTUNA:LIGA má za sebou prazvláštní nucenou pauzu: od 9. března do 23. května se nehrálo, hráči dlouho trénovali individuálně, až v posledních třech týdnech se mohli připravovat společně, ale tréninkové zápasy se vzhledem k nařízením odbývaly za zavřenými dveřmi. Zatímco za normálních okolností by nyní sezona vrcholila, teď je na programu 25. kolo.

“Byla to opravdu dost atypická pauza,” přikývl trenér Luboš Kozel. “Po kondiční stránce jsme připraveni, myslím, dobře. Hráči plnili programy, které měli, a v utkáních bylo vidět, že neměli fyzický problém. Druhá věc je herní stránka, kterou prověří až liga. Jsem v tomto směru rád, že jsme odehráli Opavu i Karvinou. V obou utkáních jsme ukázali kvalitu, ale nedokázali jsme to přetavit v efektivitu. Směrem dozadu jsme nějaké věci nevyřešili dobře a soupeř toho dokázal využít. Kdybychom tuhle zkušenost neprodělali, neměli bychom tyhle poznatky před ostrým zápasem.”

Příbram po posledním ligovém utkání oznámila, že tým ve zbytku sezony povede Pavel Horváth. Vzhledem k tomu, že s mužstvem ještě nenastoupil do ligového zápasu, řeší Luboš Kozel a jeho trenérský štáb několik neznámých. I proto, že Příbram ve svých tréninkových utkáních střežila své soukromí, soupeře naživo ještě neviděl.

“Může tam být plno změn, ale Pavla Horvátha znám a vím, jaký fotbal má rád. Je to produkt Vrbovy školy, plno těch věcí se snaží dostat do hry. Trénoval dorost Plzně, viděl jsem některé jejich zápasy a z toho trochu dedukovat můžu. Ale našroubovat to hned na hráče v novém týmu není úplně jednoduché. Proto předpokládám, že budou vycházet hlavně z kvalitní defenzívy,” řekl Luboš Kozel a současně hned varoval: "Myslet si, že hrajeme s posledním týmem by byla největší chyba. Čeká nás nepříjemný soupeř, který má po pauze nový impuls a bude chtít odstartovat dobře.”

Baník v mezidobí také doléčil některá zranění, ovšem scházet budou vykartovaní Roman Potočný, Robert Hrubý a Václav Procházka. I Baník je tedy nucen udělat několik změn v sestavě. "Na součinnost dlouho prostor nebyl, teď jsme v nějakém standardním režimu přes dva týdny, což ještě není optimální. Na dva měsíce jsme z toho vypadli a začínáme de facto od znova, ale věřím, že se to moc neprojeví stejně jako na začátku jarní části," dodal Luboš Kozel.

Jen pro úplnost: volný prodej vstupenek na utkání s ohledem na platná vládní opatření neprobíhá; Příbram umožní vstup svým permanentkářům, ale hostující sektor bude zavřený a fanoušci Baníku se na stadion nedostanou.


25. kolo FORTUNA:LIGY

Příbram (16. místo, 14 bodů) – Baník (4. místo, 38 bodů)

Úterý 18:00, Stadion U Litavky

Rozhodčí: Marek – Vodrážka, Batík


Nejlepší střelci: Škoda (6) - Potočný (9)

Absence: Potočný (8 ŽK), Procházka, Hrubý (oba 4 ŽK)

Komu hrozí stop: Soldát, Tregler (oba 7 ŽK), Škoda (3 ŽK) de Azevedo, Jánoš (oba 3 ŽK)


BANÍK VS PŘÍBRAM V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 39 / 18-8-13 / 56:42

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Baroš 6 – Siegl 4

Nejvyšší výhra: 5:1 (21. února 1998)

Nejvyšší prohra: 0:4 (17. srpna 2013)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (30. září 2019)

BANÍK - PŘÍBRAM 3:0 (3:0)

Branky: 2. Hrubý, 6. Diop, 9. vlastní Tregler. Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler. ŽK: Hrubý - Kingue, Tregler. Diváci: 6250.

Baník: Budinský – Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman – Reiter (77. Holzer), Jirásek, Hrubý, Kuzmanovič (67. Granečný) – Diop, Smola (60. Baroš). Trenér: Páník.

Příbram: Kočí – Tregler, Kodr, Kingue, Nový – Zeman (80. Alves), Rezek, Soldát, Polidar (64. Kříž) – Alvir, Adetunji (15. Dramé). Trenér: Nádvorník.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Odehráno v 18:00 | A-tým
FK Jablonec
FC Baník Ostrava