FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Liberec – Baník (neděle, 17:00)

12.06.2020 | Redakce

Základní část FORTUNA:LIGY dospěla do svého cíle. Nedělní zápas v Liberci rozhodne o tom, zda se Baník v nadstavbě utká s českou elitou, anebo z prostřední skupiny bude v play off bojovat o jedno místo v Evropské lize.

Karty jsou dány a Baník má situaci ve svých rukách. Vítězství v Liberci by mu dalo jistotu pátého místa, ale I v případě remízy či dokonce porážky má pořád šanci zůstat v šestce. Pak už by ale záleželo na výsledcích Českých Budějovic a Slovácka.

“Víme, jak se věci mají. Pro nás je samozřejmě nejlepší scénář v Liberci vyhrát a zajistit si páté místo a tím i dobrou výchozí pozici pro závěrečnou část,” řekl trenér Luboš Kozel, který opět bude nucen výrazněji zamíchat se složením startovací jedenáctky. Kvůli trestům scházejí Milan Jirásek, Adam Jánoš a Jiří Fleišman.

“Hlavně ve středové řadě to znamená nepříjemné oslabení, protože oba hrávali v základní sestavě. Budeme tedy muset najít jiné složení,” podotkl Luboš Kozel, jemuž se ale po trestu zase do mužstva vrátil Ondřej Šašinka.

Baník je stimulován vítězstvím v Olomouci a “last minute” remízou se Slavií. “Pro hráče to je samozřejmě povzbuzení sebedůvěry,” souhlasil kouč. “Chceme to potvrdit I v Liberci, který je ovšem jedním z mužstev jara. Podává velmi dobré výkony, které si zaslouží naši pozornost.”

I utkání v Liberci se opět hraje s omezenou kapacitou 300 osob na stadionu, pro hostující fanoušky žádná místa vyhrazena nejsou. 


30. kolo FORTUNA:LIGY

Liberec (5. místo, 46 bodů) – Baník (6. místo, 44 bodů)

Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Horák

Neděle 17:00, Stadion U Nisy


Nejlepší střelci: Malinský (7)- Potočný (9)

Absence: Karafiát (8 ŽK), Chaluš, Hybš, Fukala (všichni zranění) - Jirásek (trest za ČK), Fleišman (8 ŽK), Jánoš (4 ŽK), De Azevedo, Pokorný (oba nejistý start)

Komu hrozí stop: Fukala, Alibekov, Malinský, Mara, Kuchta, Rondič - De Azevedo (všichni 3 ŽK)


BANÍK VS LIBEREC V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 52 / 12-16-24 49:69

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Svěrkoš, Heinz 3 – Nezmar 8

Nejvyšší výhra: 3:0 (17. května 2000, 22. září 2013)

Nejvyšší prohra: 0:6 (30. srpna 2014)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (13. ČERVENCE 2019)

BANÍK – LIBEREC 1:2 (1:0)

Branky: 9. Kuzmanovič - 54. Pešek, 90.+4 Potočný. Rozhodčí: Berka - Kubr, Vaňkát. ŽK: Smola, Fleišman - Oscar, Breite, Potočný, Musa, Hoftych (trenér), Čech (trenér brankářů). Diváci: 7542.

Ostrava: Budinský - Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman - Reiter, Jánoš, Hrubý (82. Baroš), Holzer (69. Granečný) - Kuzmanovič (58. Diop), Smola. Trenér: Páník.

Liberec: Nguyen - Mikula, Karafiát, Kačaraba, Hybš - Breite, Oscar - Koscelník, Mara (87. Nešický), Pešek (65. Musa) - Potočný. Trenér: Hoftych.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA