út 23.11.2021
Preview k zápasu

Preview: Karviná - Baník (středa, 17:00)

Baník ve středu v Karviné dohraje odložený zápas 12. kola, který se v původním termínu neuskutečnil kvůli covidové nákaze v týmu MFK. Výkop je v 17:00.


SOUPEŘ

Karviná prochází strastiplným obdobím. Po nevydařeném úvodu sezony sáhla k výměně na trenérské lavici a na pomoc povolala protřelého Bohumila Páníka, vzápětí musel tým na dva týdny do karantény kvůli covidu-19 a v posledním utkání navíc doma utrpěla gólem v nastaveném čase prohru s Libercem. MFK potřebuje proti Baníku už nutně zabrat a její kouč Bohumil Páník při přípravě nepochybně využije bohaté poznatky, které v Ostravě načerpal jak při svém nedávném angažmá, tak i v sedadle Městského stadionu na sobotním utkání Baníku proti Plzni.


BANÍK

Baník v posledním utkání proti Plzni zachraňoval remízu 2:2 a smírem tak skončil i jeho třetí listopadový duel. Jak se vložené utkání projeví na rotaci v sestavě? Do týmu se po karetním trestu může vrátit Roman Potočný a mimo hru tak zůstává jen marod Jan Laštůvka. Poprvé v dresu Baníku na karvinském trávníku nastoupí proti svým bývalým spoluhráčům Gigli Ndefe, velmi úspěšnou část kariéry v MFK prožil i záložník Lukáš Budínský.


NÁZOR TRENÉRA

Tomáš Galásek: "Karviná potřebuje body, těžký zápas. My k němu musíme přistoupit zodpovědně jako proti Plzni doma. Soupeř má mužstvo, které bude asi zaměřeno na defenzívu, z protiútoku se bude snažit ohrožovat naši branku. Pokud se jim nevyrovnáme v důrazu, bojovnosti, houževnatosti, měli bychom velký problém. Věříme, že jsme dobře zregenerovali, přispět k tomu by mohla i pozitiva z utkání proti Plzni."


DIVÁCI

Vstupenek na utkání je stále dostatek a dají se koupit i před utkáním v pokladnách stadionu. Nově jsou však od pondělka v platnosti zpřísněná opatření pro vstup na stadion, akceptovány momentálně nejsou žádné testy na covid-19.


12. kolo FORTUNA:LIGY

Karviná (15. místo, 5 bodů) - Baník (5. místo, 25 bodů)

Středa 17:00, Městský stadion Karviná

Rozhodčí: Zelinka – Paták, Kotík, VAR: Petřík


Absence: Neuman, Tavares (oba zranění), Čmelík (4 ŽK), Bartl, Křapka, Mangabeira (všichni nejistý start) - Laštůvka (zranění), Kukučka (rekonvalescence)

Nejlepší střelci: Papadopulos (4) - Almási (5)

Komu hrozí stop: Šehič, Papadopulos (3 ŽK) – Fleišman, Ndefe, Kuzmanovič, Almási (3 ŽK)


BANÍK VS KARVINÁ V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 8 | 3-4-1 9:6

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Pokorný, Fleišman (2) – Wágner, Guba, Galuška, Budínský, Smrž (1)

Nejvyšší výhra: 3:0 (8. listopadu 2019)

Nejvyšší prohra: 0:2 (29. března 2019)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (29. května 2021)

Baník – Karviná 1:1 (0:0)

Branky: 48. De Azevedo - 58. Sinjavskij. Rozhodčí: Zelinka - Mikeska, Bureš. ŽK: Čmelík. Diváci: 1811 (omezený počet).

Ostrava: Budinský - Ndefe, Pokorný, Stronati, Fleišman - Buchta, Kaloč, Kuzmanovič (72. Sor), Tetour, De Azevedo (87. Fillo) - Šmiga (56. Zajíc). Trenér: Smetana.

Karviná: Neuman - Mikuš, Janečka (61. Smrž), Šindelář, Dramé, Bartošák - Čmelík, Qose, Herc, Sinjavskij (85. Jursa) - Papadopulos (90. Zych). Trenér: Weber.

21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
7
Šimon
Falta
39
Dominik
Janošek
30
Viktor
Budinský
10
Matěj
Šín
4
Martin
Chlumecký
77
Gigli
Ndefe
11
Nemanja
Kuzmanović
12
Radovan
Murin
29
Ladislav
Takács
20
Jakub
Pokorný
5
Jiří
Boula
14
Petr
Jaroň
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
50
Ubong
Ekpai
32
Lukáš
Budínský
25
Jiří
Fleišman
16
Jan
Laštůvka