pá 5.11.2021
Preview k zápasu

Preview: Hradec – Baník (sobota, 15:00)

Podaří se Baníku reparát za pohárové vyřazení? Po deseti dnech znovu poměří síly s Hradcem Králové, tentokrát však na jeho dočasné domácí půdě v Mladé Boleslavi. Zápas začíná v sobotu v 15 hodin, přímý přenos vysílá O2 TV.


SOUPEŘ

Hradec Králové je nesporně oživením soutěže. Poměrně tradiční účastník nejvyšší soutěže se vrátil po několikaletém pobytu ve druhé lize a pod taktovkou protřelého kouče Miroslava Koubka už vystoupal dokonce do horní šestky. A to od Východočechů očekával málokdo. Zkušený a produktivní zakončovatel Dvořák či dravý Vlkanova, to jsou jen některé složky aktuální hradecké pohody. A kupodivu jim není na obtíž ani ztráta domácího prostředí, jelikož vzhledem k přestavbě stadionu jsou nuceni nastupovat v Mladé Boleslavi: v azylu dosud z šesti odehraných utkání ani jednou neprohráli a pokořili v něm dokonce i vedoucí Plzeň.


BANÍK

Baníkovci se na Hradec připravují poučeni pár dnů starým pohárovým nezdarem a současně posilněni dobrým výkonem proti Spartě. Trenér Ondřej Smetana se musí obejít bez zraněného Jana Laštůvky a vykartovaného Yiry Sora, naopak se mu vrací do týmu stoper David Lischka, který pohárové utkání ani se Spartou nehrál. Na ligové úrovni se oba týmy neutkaly už šest let, a to od sestupu Baníku. Baník venku poslední tři utkání neprohrál a vybojoval v nich sedm bodů.


NÁZOR TRENÉRA

Tomáš Galásek: „Chtěli bychom odčinit pohárovou porážku, je to pro nás o motivaci navíc. Máme určitý plán, víme, jakou sílu má Hradec v útočné řadě. Jsou dobře organizovaní a ukázali, že mají konkurenceschopný kádr, který dokáží rotovat, v tom je také Hradec silný. Na nové prostředí v Mladé Boleslavi už si, předpokládám, zvykli, hráli tam už několik zápasů, neměl by to pro ně být vážnější problém.“


DIVÁCI

Vstupenky jsou už několik dnů v online prodeji a budou k dostání také na místě.


14. kolo FORTUNA:LIGY

Hradec Králové (6. místo, 19 bodů) - Baník (5. místo, 23 bodů)

Sobota 15:00, Lokotrans Aréna Mladá Boleslav

Rozhodčí: Batík – Caletka, Kotík, VAR: Petřík


Absence: Laštůvka (zranění), Sor (4 ŽK), Kukučka (rekonvalescence)

Nejlepší střelci: Dvořák (5) - Almási (5)

Komu hrozí stop: Král (3 ŽK) – Potočný, Kuzmanovič (3 ŽK)


BANÍK VS HRADEC KRÁLOVÉ V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 26 | 15-5-6 | 38:19

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Baroš 4 – Černý 4

Nejvyšší výhra: 4:0 (3. listopadu 2002)

Nejvyšší prohra: 0:4 (30. dubna 1995)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (9. května 2015)

Hradec Králové – Baník 1:0 (0:0)

Branka: 56. Trubač. Rozhodčí: Královec - Kotík, Štěrba. ŽK: P. Mareš - Helešic, Jirásek. Diváci: 2264.

Hradec Králové: Koubek - Holeš, Križko, Nosek (78. Chleboun), P. Mareš - Trubač, P. Černý - Halilovič (63. Malinský), P. Dvořák (77. Petrus), Čermák - Vaněček. Trenér: Barborík.

Baník: Pavlenka - Štěpán, Frydrych, Kouřil, Helešic - Jirásek, Mišák - Narh (61. Šašinka), Kukec, Sukup (69. Foltýn) - Azevedo (81. Zapata). Trenér: Frňka.

0
Jan
Laštůvka
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Lukáš
Budínský
0
Jan
Juroška
0
David
Lischka
0
Ladislav
Almási
0
Muhammed
Sanneh
0
Daniel
Tetour
0
Petr
Jaroň
0
Ladislav
Takács
0
David
Buchta
0
Jiří
Fleišman
0
Gigli
Ndefe
0
Jakub
Pokorný
0
Jiří
Boula
0
Martin
Chlumecký
0
Jiří
Klíma
0
Filip
Kaloč
0
Jaroslav
Svozil