FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Dukla – Baník (pátek, 18:00)

07.02.2019 | Redakce

Jen 55 dnů tentokrát trval zimní prvoligový půst. Po rekordně krátké přestávce je to právě Baník, který utkáním na hřišti Dukly začne celou jarní část FORTUNA:LIGY. Svěřenci Bohumila Páníka se na Julisce pokusí protrhnout dlouhou série zápasů bez vítězství, jejíž začátek se datují už od března 1994.

Baník od té doby na půdě Dukly odehrál šest utkání, z nichž pětkrát podlehl a pouze v červenci 2014 tam uhrál remízu. Pražané, kterým po podzimu patří poslední místo v tabulce, se na jaře potřebují odpoutat ze sestupového pásma a duel s Baníkem berou jako první možnost.

„Nebude to jednoduché. Je to obrovsky těžký soupeř, který se mobilizuje. Kouše, hryže kolem sebe, taková ta mužstva jsou. Byl jsme se na ně v sobotu podívat a viděli jsme jejich způsob hry, jakým způsobem chtějí ty zápasy vyhrávat. Ale věřím, že jsme dobře připraveni tak, abychom jim dokázali vzdorovat,“ řekl trenér Bohumil Páník.

Dukla v zimě nedělala žádné razantní zásahy v kádru; do týmu přišel druholigový střelec Hadaščok z Vlašimi, z hostování se vrátil Holík. Kvůli zranění však kouči Romanu Skuhravému vypadl klíčový stoper Ďurica.

„Určitě to je zkušený hráč. Dokonce tam dal nějaké góly, které rozhodovaly o bodech. Je to zkušený vůdce, nepříjemný silový hráč. Určitě to pro ně je oslabení,“ připustil Bohumil Páník.

Ani Baník není kompletní a do Prahy ve čtvrtek odjel bez distancovaného Dame Diopa a zraněného Ondřeje Šašinky. Kouč však věří, že jeho tým vykročí do jarní části pravou nohou.

„Důležitá budou všechna utkání včetně toho pátečního. Ale když jsem přišel do Baníku, tak jsme taky první utkání prohráli, a pak jsme se zvedali a uhráli jsme dobré výsledky, takže to není o jednom utkání. Měli jsme kvalitní přípravu a věřím, že jsme na jaro dobře nachystaní,“ podotkl Bohumil Páník.


20. kolo FORTUNA:LIGY

Dukla (16. místo, 15 bodů) – Baník (3. místo, 34 bodů)

Pátek 18:00, Juliska

Rozhodčí: Hrubeš – Moláček, Hock


Nejlepší střelci: Djuranovič (4) - Kuzmanovič (5)

Absence: Ďurica (4 ŽK + zranění), Hadaščok (zranění), González, Holenda (oba nejistý start) - Diop (4 ŽK), O. Šašinka (zranění)

Komu hrozí stop: Miloševič, Podaný, Raspopovič, Souček (všichni 3 ŽK) - Kuzmanovič, J. Šašinka, O. Šašinka (všichni 3 ŽK)


BANÍK VS DUKLA V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 15 / 4-3-8 19:23

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Řepka a Duhan oba po 2 – Vrzal 3

Nejvyšší výhra: 4:1 (29. srpna 1993)

Nejvyšší prohra: 1:4 (20. dubna 2012, 14. září 2015)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (25. SRPNA 2018)

BANÍK - DUKLA 2:0 (2:0)

Branky: 12. O. Šašinka, 43. Diop. Rozhodčí: Machálek - Podaný, Boček. ŽK: Pazdera - Preisler. Diváci: 10.405.

Baník: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo, Jánoš, Hrubý, Holzer (79. Granečný) - O. Šašinka (64. Jirásek), Diop (89. J. Šašinka). Trenér: Páník.

Dukla: Rada - Miloševič, Bezpalec, Chlumecký, Preisler - Tetour, Hanousek - Douděra (81. Holík), Bilovský, Brandner (81. Bezdička) - Schranz. Trenér: Hynek.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
Solaris Bus
FORTUNA
×
Dnes v 15:00 | A-tým
AC Sparta Praha
FC Baník Ostrava