pá 19.8.2022
Preview k zápasu

Preview: Baník – Teplice (sobota, 16:00)

Druhý domácí zápas po sobě během jednoho týdne svede Baník v sobotu proti Teplicím. A tým Pavla Vrby se v něm pokusí potvrdit výhru nad Zlínem. Výkop je v 16:00.


SOUPEŘ

Teplickým stejně jako před rokem nevyšel nástup do sezony a po třech kolech mají jeden bod. Důvod k podcenění to ale rozhodně být nemůže. Svěřenci Jiřího Jarošíka hned v prvním kole obrali o body mistrovskou Plzeň, a to ještě v poslední minutě neproměnili penaltu. Pak ale přišel debakl 1:5 v Liberci a domácí prohra 0:1 s Bohemians. Střeleckým objevem je posila z druholigového Prostějova Jakub Urbanec, který zatím vstřelil všechny tři góly. Baník má navíc v čerstvé paměti únorový nepovedený duel na ostravské půdě, který vzdor předpokladům a očekáváním skončil výhrou Teplic 4:2.


BANÍK

Výhra nad Zlínem povzbudila sebevědomí v týmu a zvedla náladu mezi fanoušky. Je třeba ji však potvrdit i proti Teplicím. K hráčům, které aktuálně nelze využít, přibyl Gigli Ndefe. Ten od disciplinární komise ve čtvrtek obdržel za své vyloučení v duelu se Zlínem přísný trest na tři zápasy nepodmíněně a ve zbývajících srpnových utkáních tak bude absentovat. Zdravotní stav marodů se lepší, ale až po předzápasovém tréninku bude jasnější, zda se už někdo vrátí alespoň do nominace.


NÁZOR TRENÉRA

David Oulehla: „Cítíme, že je ve hře určitý posun, máme dobré pasáže, ale stále se potýkáme s výpadky. To se nám bohužel stalo v každém utkání. Náš úkol je hledat a najít příčiny, odstranit je, a zápasy dohrát a odehrát ve stabilním výkonu. Stále jsme i ve fázi hledání ideální sestavy. Potřebujeme ji ustálit a zautomatizovat některé prvky, zatím nám ale do toho vstupovala nějaká zranění. Ale zdravotní stav všech hráčů se postupně zlepšuje. Soupeř má jeden bod, je na předposledním místě, dostává se pod výsledkový tlak. My utkání ale chceme zvládnout a posunout se o nějakou příčku výše.“


DIVÁCI

Předprodej probíhá na tradičních místech (Fanshop FCB OC Forum Nová Karolina, ticketlive.cz), v den utkání se lístky od 14:00 prodávají rovněž v pokladnách Městského stadionu. Hlavním hostem zápasového programu je tentokrát bývalý kouč Baníku Petr Uličný. V pravidelném zápasovém magazínu najdete velký rozhovor s Petrem Jaroněm plus další zajímavé čtení. Stejně jako na utkání se Zlínem na návštěvníky čeká posílený catering, pro duel s Teplicemi ovšem vzhledem k souběhu akcí nebude k dispozici rychlovýčep piva beerjet, který se na stadion ale vrátí zase v dalších zápasech podzimu.


4. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (9. místo, 4 body) – Teplice (15. místo, 1 bod)

Sobota 16:00, Městský stadion Ostrava

Rozhodčí: Petřík – Kříž, Hurych, VAR: Berka


Nejlepší střelci: Kuzmanovič, Klíma, Tijani, Buchta, P. Jaroň, Frydrych (1) – Urbanec (3)

Absence: Ndefe (trest za ČK), Lischka, Svozil, Juroška, Almási (zranění) - Shejbal, Trubač (zranění)


BANÍK VS TEPLICE V SAMOSTATNÉ ÉŘE

Bilance vzájemných zápasů: 50 | 15-19-16 | 54:59

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Čížek 5 – Vachoušek 7

Nejvyšší výhra: 5:1 (4. srpna 2002)

Nejvyšší prohra: 0:4 (20. března 2011, 9. března 2002, 5. listopadu 2000)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (12. ÚNORA 2022)

Baník – Teplice 2:4 (1:1)

Branky: 21. a 83. Almási – 41. a 70. Sejk, 62. Žák, 90.+4. Mareček. Rozhodčí: Krejsa – Paták, Vodrážka – Machálek (video). ŽK: Chlumecký, Boula, Svozil – Prošek, Grigar, Hyčka. Diváci: 1000 (omezená kapacita).

Baník: Budinský – Svozil, Chlumecký, Fleišman – Ndefe, Ekpai (63. Boula), Kaloč, Budínský (73. Šín), Falta (73. Buchta) – Almási, Klíma. Trenér: Smetana.

Teplice: Grigar – Kučera, Tijani, Vondrášek – Hyčka, Mareček, Jukl, Boljevič (65. Prošek), Fortelný (89. Kodad) – Žák (79. Sunzu), Sejk (89. Mareš). Trenér: Jarošík.

7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
19
David
Lischka
0
Petr
Jaroň
1
Martin
Hrubý
3
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
13
Daniel
Smékal
26
Muhamed
Tijani
17
Michal
Frydrych
77
Gigli
Ndefe
18
Robert
Mišković
21
Jiří
Klíma
29
Ladislav
Takács
30
Jiří
Letáček
22
Filip
Kaloč
0
Petr
Jaroň
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
23
Jaroslav
Svozil
33
Eldar
Šehić
25
Jiří
Fleišman