FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Baník – Příbram (pondělí, 18:00)

27.09.2019 | Redakce

Domácí série pokračuje druhým zápasem. Baník se po středečním pohárovém postupu s Hradcem Králové vrátí do prvoligového kolotoče v pondělí v duelu proti Příbrami. Utkání má na Městském stadionu výkop v 18:00.

Na Příbram v září dolehla mizerie. Středočeši prohráli poslední tři zápasy, a to s celkovým skóre 1:10. „Pro mě to hodně nevyzpytatelný soupeř. Jednou je to noc, pak zase den. Hodně záleží, v jakém momentálním rozpoložení se zrovna nachází, a my musíme udělat vše pro to, abychom jim nedovolili se tady chytit,“ řekl trenér Bohumil Páník.

Poslední vítězství oslavila Příbram 24. srpna doma proti silnému Jablonci. Zápas tehdy viděl ostravský kouč přímo u Litavky. „Vyhráli 4:0 a to utkání jasně dominovali. To byl právě ten zápas, kdy jim to vyšlo a byli hodně sebevědomí,“ řekl Bohumil Páník.

„Mají tam pětigólového Škodu, který dokáže dát branku, ale těch herních hráčů do kombinace je tam více a bude našim úkolem, abychom je nepustili do hry. Musíme se před nimi mít na pozoru,“ přidal Bohumil Páník.

Baník na Městském stadionu poslední dva měsíce vítězí. Po Bohemians 1905, Slovácku, Českých Budějovicích a Hradci Králové cílí na pátou výhru v řadě. „Chceme na ty výsledky navázat a věřím, že předvedeme i dobrý výkon,“ dodal Bohumil Páník. Baník by se v pondělí případnou výhrou dostal přes hranici 1000 získaných bodů v nejvyšší soutěži.

Baník i na pondělní zápas s Příbramí ve spolupráci s provozovatelem restaurace Stadion a stánků na Městském stadionu zajistil pro diváky rychlovýčep piva. Beerjet bude znovu umístěn za tribunou B.


11. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (5. místo, 15 bodů) - Příbram (14. místo, 10 bodů)

Pondělí 18:00, Městský stadion

Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler


Nejlepší střelci: Smola, Kuzmanovič (oba 3) - Škoda (5)

Absence: Pazdera, De Azevedo (oba zranění), Laštůvka, Jánoš (oba nejistý start) - Cmiljanovič, Kingue, Květ, Tregler (všichni zranění)

Komu hrozí stop: Smola, Fillo, Procházka - Rezek, Soldát, Šimek (všichni 3 ŽK)


BANÍK VS PŘÍBRAM V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 38 / 17-8-13 / 53:42

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Baroš 6 – Siegl 4

Nejvyšší výhra: 5:1 (21. února 1998)

Nejvyšší prohra: 0:4 (17. srpna 2013)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (2. PROSINCE 2018)

PŘÍBRAM - BANÍK 0:2 (0:1)

Branky: 39. Hrubý, 90. Stáňa. Rozhodčí: Berka - Boček, Vitner. ŽK: Jánoš. Diváci: 1638.

Příbram: Kočí – Nový, Kodr, Tregler, Antwi – Rezek, Květ (61. Mingazov), Hlúpik (46. Keita), Průcha – Voltr (75. Pejša), Fantiš. Trenér: Csaplár.

Baník: Laštůvka – Mešaninov, Šindelář (55. Procházka), Stronati, Fleišman – Jirásek (77. Stáňa), Jánoš, Hrubý, Holzer – J. Šašinka, O. Šašinka (74. Baroš). Trenér: Páník.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA